INTENCJE  MSZALNE  OD  28  CZERWCA  -  04 LIPCA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  28 VI -  Św. Ireneusza bpa i męcz.

Godz. 7.00 – Śp. Monika Bączyk (greg. 28);

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Henryk Kubaka – od Marii i Henryka Gzylów z rodziną;

WTOREK – 29 VI – ŚW. UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA

Godz. 7:00 – Śp. Monika Bączyk – (greg. 29);

Godz. 09.00 – W intencji Pawła – o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP i świętych Patronów, o Dary Ducha

 Świętego – od Rodziców;

Godz. 16.30 – W intencji Pana Pawła Augustyna, przewodniczącego Rady Parafialnej – o Boże błogosławieństwo,

 wstawiennictwo świętych Patronów i potrzebne łaski oraz czułą opiekę Królowej Apostołów;

Godz. 18.00 - 1) Śp. Janina i Piotr Wilk – z okazji imienin;

2) Śp. Jan i Janina Baran;

ŚRODA – 30 VI – Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego

Godz. 7:00 – Śp. Henryk Kubaka – od Anki i Ziuty Gdowskiej;

Godz. 18.00 – Śp. Monika Bączyk – (greg. 30);

I CZWARTEK – 01 VII – Św. Ottona, bpa.

Godz. 7.00 – 1) Śp. Karol Ścieński – od wnuka Radosława z żoną;

                               2) Śp. Wanda Bieś – w 2. rocznicę śmierci – od siostrzenicy Jadwigi;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Marian Tryba – z okazji imienin;

2) Śp. Rozalia i Józef Klag – od córki Janiny z rodziną;

I PIĄTEK – 02 VII  -  NMP Tuchowskiej

Godz. 7:00 – Śp. Karol Ścieński – od Zarządu i Pracowników Skoda Auto Bączek;

Godz. 10.00 – W DPS –

Godz. 18.00 – 1) Śp. Genowefa Tryba – od szwagra Władysława z żoną;

2) Śp. Maria Dara – od siostry Jasi z rodziną;

I SOBOTA – 03 VII – św. Tomasza Apostoła

Godz. 7:00 – Śp. Karol Ścieński – od Zarządu i Pracowników Skoda Auto Bączek;

Godz. 15.00 - Ślub

Godz. 18.00 - 1) Śp. Genowefa Tryba – od szwagra Władysława z żoną;

2) Śp. Stanisława Wolnik – w 30. dzień po śmierci – od syna Tadeusza z żoną;

XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  04 VII 2021 –

Godz. 7.00 – W intencji Tomasza – z okazji 18. urodzin – o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP;

Godz. 9:00 – Śp. Stanisława i Adolf Żaba – od rodziny;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 11:00 – Śp. Czesław Wrona – w 4. rocznicę śmierci;

Godz. 17.00 - Śp. Genowefa Tryba – od siostrzenicy Ireny z rodziną.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

5 argumentów za pobożnym spędzeniem wakacji

Rozpoczęły się szkolne i akademickie wakacje. Także wielu pracujących rozpoczyna lub planuje wkrótce rozpocząć urlop. Ten wyczekiwany czas dla niektórych okaże się okresem pogrążania w mrokach grzechu, pustki i beznadziei. Inni zaś wykorzystają go do pogłębienia życia duchowego, więzi z Bogiem, wiedzy i wiary religijnej. Dlaczego warto pobożnie spędzić urlop? Przedstawiamy pięć konkretnych powodów.

1. „Idźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i odpocznijcie nieco”, powiedział apostołom Chrystus (Mk 6,31). Odpoczynek wymaga skupienia, oderwania się od zgiełku. Tego też wymaga pogłębiona modlitwa. Tymczasem w naszych czasach wyjazdy urlopowe i wakacyjne prowadzą zazwyczaj do wielkich skupisk ludzkich. Jeśli jednak urlop ma przynieść owoce, to warto pamiętać o słowach Pana Jezusa

2. „Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając” (Rdz 2,2). Dla osób wykorzenionych z chrześcijańskiej cywilizacji niedziela stała się dniem chodzenia po sklepach, wykonywania niekoniecznych prac domowych czy zawodowych. Jednak jest to czas na Mszę, kontemplację czy oddanie się różnym godziwym przyjemnościom. Nie zaszkodzi pójść do kościoła w tygodniu czy dłużej się pomodlić. Warto też zwiedzać zabytki religijne, w jakie obfituje Polska i Europa. Nie traktujmy jednak tego czysto „konsumpcyjnie”.

3. „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”, mówi Pan Bóg do Abrahama (Rdz 12, 1–3). Pielgrzymki mają bardzo bogatą tradycję biblijną. To właśnie z pielgrzymką do Jerozolimy udał się 12-letni Pan Jezus. Dlatego też wiele osób, także w tym roku, pójdzie pieszo do Częstochowy czy do innych sanktuariów, by przez swój dojść do obrazu ukochanej niebieskiej Matki. Ci, którym nie stanie zdrowia, mogą uczestniczyć w pielgrzymkach duchowych. Warto, w miarę możliwości, kultywować tę piękną chrześcijańską tradycję.

4. „Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie” (Mt 22;34-38). Niestety o miłowaniu Boga „umysłem” często się dziś zapomina. Poziom wiedzy religijnej wśród współczesnych katolików jest często na niskim poziomie. Jakaż więc okazja może być lepsza na lekturę Pisma Świętego, Katechizmu, dzieł i dziełek katolickich teologów, mistyków czy innych ludzi wiary, niż urlop? Jak nie w wakacje, to kiedy?

5. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Co po wakacyjnym okresie zostanie. Pogłębienie życia religijnego i więzi z Bogiem z pewnością nie okaże się czymś, czego będziemy żałować po powrocie do domu. Wiara bowiem okazuje się pomocna nie tylko w czasach łatwych, lecz również w godzinie próby. Z Chrystusowego pokrzepienia, z owoców pogłębionego życia wiary i wiedzy religijnej korzystać będziemy nie tylko przez chwilę. Pomogą nam one w trudnościach, czekających na nas w kolejnym roku pracy. Marcin Jendrzejczak. Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2017-07-02 07).

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  27  CZERWCA  2021 r.

            1.We wtorek, 29 czerwca będziemy przeżywali uroczystość ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to Święto Stolicy Apostolskiej. Modlimy się i wspieramy ofiarą na tacę papieża – tzw. świętopietrze. Msze św. z kazaniami będą o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

            2. W środę będzie zakończenie nabożeństw czerwcowych, a następnie będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. Grupa św. Stanisława modli się o trzeźwość parafii, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego W dalszym ciągu codziennie, od 17.30, adorujemy Pana Jezusa prosząc o ustanie pandemii koronawirusa. W środę zapraszamy Członków Rady parafialnej na zebranie o godz. 19.00.

3. W I czwartek miesiąca i w okresie wakacji (w czwartki) adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się od 17.30 do 18.00. Nie będzie adoracji w ciszy od 20.00-21.00.

4. W pierwszy piątek Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych  - z powodu wakacji tylko jeden ksiądz - z posługą sakramentalną rozpocznie się o godz. 7.45 po stronie kościoła, a w Koszycach Wielkich – od 10. Spowiedź święta w I piątek od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00. O godzinie 17.30 adoracja z nabożeństwem pierwszopiątkowym.

5. W I sobotę miesiąca rano będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej pełne nabożeństwo z aktem ofiarowania się, różańcem i 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic.

6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Ireneusza, bpa i męcz.; we wtorek - Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w środę – św. Pierwszych Męczenników Kościoła rzymskiego; w czwartek - św. Ottona, bpa; w piątek - NMP Tuchowską; w sobotę - św. Tomasza ,Apostoła; w niedzielę – św. Elżbietę Portugalską. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

7. W miesiącach wakacyjnych tj. w lipcu i w sierpniu biblioteka parafialna będzie zamknięta.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli” , „Gościa Niedzielnego” i nabywania ciekawych książek.

9.  83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem: „Ducha nie gaście” odbędzie się w dniach 1 i 2 lipca br. W związku z trwającą jednak w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa odbędzie się za pośrednictwem telewizji TRWAM.

Program duchowej pielgrzymki: 1 lipca (czwartek) – 21.00 – Apel Jasnogórski – Kaplica Cudownego Obrazu; 2 lipca (piątek) – 13.30 – transmisja Mszy św. w intencji nauczycieli pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Piotra Turzyńskiego.

10. W dalszym ciągu prosimy o zbieranie zakrętek plastikowych, powszechnie dostępnych po zużytych napojach.

11. W Mościcach istnieje możliwość zapisywania się do udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 17 do 25 sierpnia 2021 r.

12. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

13. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

14. Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Link do rekrutacji: Sekretariat: tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

https://irk2.upjp2.edu.pl/pl/offer/REK2021_2022_IST_JSM_PL/programme/TWT-KP-SJ-a/

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.

Dzieciom i młodzieży życzymy miłych, zdrowych i pobożnie przeżytych wakacji.