INTENCJE  MSZALNE  OD  09  -  15.00  SIERPNIA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  09 VIII -  Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy

Godz. 7.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od rodziny Olszewskich;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Zofia, Stefan, Jan i Kazimiera Strychacz – od dzieci i rodziny;

 

WTOREK – 10 VIII – Św. Wawrzyńca, dk. i męcz.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od sąsiadów Jerzego i Stanisławy Baranów;

Godz. 18.00 –Śp. Anna i Józef Mikuta;

 

ŚRODA – 11 VIII – Św. Klary, dziew

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od Agnieszki i Jerzego Kiełbasa;

Godz. 18.00 – W intencji Adriana – z okazji urodzi – dziękczynno-błagalna – o zdrowie i Boże

 błogosławieństwo dla Jubilata, jego żony i syna;

 

CZWARTEK – 12 VIII – Św. Joanny Franciszki de Chantal, zak.

Godz. 7.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od Krystyny i Tadeusza Brożek;

Godz. 18.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od teściów, zięcia z żoną i synami;

 

PIĄTEK – 13 VIII  -  Św. Poncjana, pap. i Hipolita, kapł. i męcz.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od Rodziny Limanowskich z Ładnej;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Czesław Brożek – od córki Renaty i wnuczki Natalii;

 

SOBOTA – 14 VIII – Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Godz. 7:00 – 1) Śp. Czesław Brożek – od córki Agnieszki z rodziną;

2) Lucyna Bożek – w 30. dzień po śmierci – od dzieci;

Godz. 18.00 – 1) W intencji Pani Marii Grabowskiej – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze

                             Boże błogosławieństwo, zdrowie i czułą opiekę Najświętszej Patronki – od Parafii;

                        2) W intencji Pani Marii Bielawskiej – dziękczynno-błagalna o potrzebne łaski i Boże

     błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP;

 

XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  15 VIII 2021 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

 

Godz. 7.00 – Śp. Jan Adamczyk – w 7. rocznicę śmierci;

Godz. 9:00 – 1) W intencji P. Marii Grabowskiej – z okazji imienin – z podziękowaniem za łaski, zdrowie,

   dary Ducha Świętego i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo;

2) Śp. Wacław Grabowski – od synowej z rodziną;

3) Śp. Maria i Stanisław Stefańscy oraz za zmarłych z rodziny;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – Śp. Bronisława i Marian oraz Zbigniew Zaranek – w dniu imienin Mariana;

Godz. 17.00 - Śp. Maria Kasperek – z okazji imienin.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  08  SIERPNIA  2021 r.

1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. W imieniu Rektora Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę.

2. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą celebrowane w porządku niedzielnym: o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po Prymarii będzie nabożeństwo ku czci Patrona Parafii – św. Stanisława Kostki. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Ten szczególny hołd składamy naszemu Patronowi przez dotknięcie świętych relikwii.

            3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. W okresie wakacyjnym nie będzie w czwartki adoracji w ciszy – od 20.00 – 21.00.

6. W środę przed Mszą świętą podczas adoracji będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy; we wtorek - Św. Wawrzyńca, dk. i męcz.; w środę – Św. Klary, dziew; w czwartek - Św. Joanny Franciszki de Chantal, zak.; w piątek - Św. Poncjana, pap. i Hipolita, kapł. i męcz.; w sobotę – Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

8. Rada Parafialna na ostatnim zebraniu postanowiła, że zanim rozpoczniemy malowanie kościoła, musimy poprawić jego ogrzewanie i wentylację, dlatego trzeba założyć pompy ciepła. Poszukujemy sponsorów, bo koszty są dosyć duże.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek.

10. W miesiącach wakacyjnych tj. w lipcu i w sierpniu biblioteka parafialna będzie zamknięta.

11. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

12. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

13. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej. W programie historyczny piknik wojskowy z pokazami kawalerskimi, husarią, wystawą militariów, pokazami pojazdów wojskowych, koncertem patriotycznym, wojskową grochówką i bigosem, a wieczorną porą koncert gwiazdy wieczoru BACIARY. Podczas wydarzenia będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Gminy Tarnów.

 

W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Stefan Leszek Kras z Koszyc Wielkich. Pomódlmy się za zmarłego – Dobre Jezu, a nasz Panie…

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.

 

Po uważnym czytaniu dzisiejszego fragmentu Ewangelii może zrodzić się we mnie bardzo proste pytanie: Czym jest dla mnie Eucharystia i jakie znaczenie ma ona naprawdę w moim życiu? Ile razy traktowałem ją tylko jako mój obowiązek? Jak często czułem się przymuszony do uczestniczenia w niej? Przymus ten może mieć wiele wymiarów. Nie chodzi tylko o prosty nakaz, typu – Jestem twoim ojcem i nakazuję ci byś w każdą niedzielę był na Mszy św.! Dużo trudniejsze do odkrycia są sytuacje przymusu wewnętrznego. Coś robię (np. idę na Mszę św.), ale w gruncie rzeczy nie wiem dlaczego, czuję się przymuszony być może opinią innych albo fałszywymi wyobrażeniami o sobie samym. Czego oczekuję na Eucharystii i od Eucharystii? A może jestem podobny do ludzi z tłumu, którym zależało na szybkim uzdrowieniu swych dolegliwości i łatwym rozwiązaniu problemów codziennego życia, takie „najeść się do syta bez wysiłku”? Ile razy uczestnicząc w Eucharystii szukałem w niej życia wiecznego, oczekiwałem tylko jednego, że otrzymam dar nieśmiertelności? Eucharystia jest pokarmem, który ma ożywiać i podtrzymywać w nas pragnienie życia wiecznego. Bez niej nigdy tego życia nie osiągnę. Ale musi być ona włączona w całość środków prowadzących do życia wiecznego, czyli słuchanie Słowa Bożego, postawienie Boga na pierwszym miejscu (wyrzeczenie się dóbr), praktyczna realizacja przykazania miłości. Jest ona pokarmem dla słabych, a nie nagroda dla grzecznych. Ona jest dla mnie pokarmem, bo to ja jestem słaby. Wreszcie, czy w mojej modlitwie, pragnieniach, planach na przyszłość jest miejsce na życie wieczne? Czy ja go pragnę? A może nie chcę o nim myśleć, lękając się przejścia przez bramę wiodącą do niego, czyli śmierć? To takie proste (do powiedzenia!): aby mieć życie wieczne wystarczy umrzeć! Ale już teraz mogę kosztować tego życia poprzez łaskę Boga. W Liście do Rzymian, w najpiękniejszej katechezie o chrzcie, Apostoł pokazuje, jak mogę już dziś zakosztować życia wiecznego – poprzez śmierć dla grzechu! (Ks. M. Warowny).