INTENCJE  MSZALNE  OD   12  -  18   LIPCA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  12 VII -  Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

Godz. 7.00 – Śp. Karol Ścieński – od rodziny Barabaszów;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP, dary Ducha Świętego dla Anny z okazji

 zbliżających się imienin – od siostrzenicy Krystyny;

 

WTOREK – 13 VII –.Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pust., patronów diecezji

Godz. 7:00 – Śp. Karol Ścieński – od Marii Ostrowskiej;

Godz. 18.00 – 1) W intencji Tadeusza Rąpały z okazji 70. urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski,

z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i Bożą opiekę dla całej rodziny i opiekę NMP;

2) Śp. Anna Nowak – od kuzynki Pauliny z narzeczonym;

 

ŚRODA – 14 VII – Św. Kamila de Lelli, kapł i sw. Henryka

Godz. 7:00 – Śp. Karol Ścieński – od Marty i Romana Kusek;

Godz. 18.00 – Śp. Włodzimierz Kozak – z okazji imienin;

 

CZWARTEK – 15 VII – Św. Bonawentury, bpa i dra Kośc..

Godz. 7.00 – Śp. Karol Ścieński – od rodziny Kupców;

Godz. 18.00 –  Dziękczynna w intencji Marcina i jego rodziny za otrzymane łask, z prośbą o dalsze Boże

 błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę NMP;

 

PIĄTEK – 16 VII  -  NMP z Góry Karmel.

Godz. 7:00 – Śp. Karol Ścieński – od Romany i Kazimierza Kania;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Julian Hajduk;

 

SOBOTA – 17 VII –

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od żony;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Elżbieta i Tadeusz Burkiewicz w 50. rocznicę śmierci Tadeusza – od córki;

                        2) Śp. Marian Tryba;

 

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  18 VII 2021 – Składka na WSD w Tarnowie

 

Godz. 7.00 – Śp. Stanisława i Franciszek Ptak, w II rocznicę śmierci Stanisławy – od córki Krystyny

     z rodziną;

Godz. 9:00 – W intencji Oliwki z okazji 18. urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie,

                        wytrwanie w dobrym, dary Ducha Świętego i opiekę NMP;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 11:00 – 1) W intencji Katarzyny i Macieja Szczepanik z okazji 10. rocznicy ślubu – dziękczynna za

                        otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego i wstawiennictwo NMP;

                        2) Śp. Krystyna Sosnowska – w 30. dzień po śmierci – od córki Teresy i syna Pawła;

Godz. 17.00 - Śp. Czesława Wielgus-Stöhr – od Barbary.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  11  LIPCA  2021 r.

1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca lipca. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii. Tauron przysłał nam wyrównanie za zużyty gaz do ogrzewania w kościele w okresie od czerwca 2020 – do czerwca 2021 – mamy do zapłacenia ponad 7 tys. złotych.

2. W imieniu Ks. Biskupa składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszek Caritas na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie w naszej diecezji. Zebraliśmy 4500 zł, 10$, 1Euro i 20 centów. Dziękujemy, bo jeszcze nigdy tak dużo nie zebraliśmy.

            3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. W okresie wakacyjnym nie będzie w czwartki adoracji w ciszy – od 20.00 – 21.00.

4. W środę przed Mszą świętą podczas adoracji będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.; we wtorek – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pust., patronów diecezji; w środę – św. Kamila de Lelli, kapł. i św. Henryka; w czwartek - św. Bonawentury, bpa i dra Kośc.; w piątek – NMP z Góry Karmel. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

6. We wtorek, 13 VII będzie kolejne nabożeństwo do NMP Fatimskiej. Zapraszamy na różaniec i procesję po Mszy św. wieczornej.

7. W następną niedzielę, 18 VII ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie WSD w Tarnowie. Bez naszych otwartych serc nie będzie mogło się ono utrzymać i funkcjonować, tym bardziej, że teraz prowadzone są tam remonty generalne.

8. Rada Parafialna na ostatnim zebraniu postanowiła, że zanim rozpoczniemy malowanie kościoła, musimy poprawić jego ogrzewanie i wentylację, dlatego trzeba założyć pompy ciepła. Poszukujemy sponsorów, bo koszty są dosyć duże.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek.

10. 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII br. Eucharystią o godz. 7.30, sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie będzie miała formę sztafetową. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone u Przewodnika Grupy nr 3 ks. Sebastiana Ligęski - wikariusza z Mościc pod numerem telefonu: 796 625 637. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku Grupy nr 3 św. Brata Alberta.

11. W miesiącach wakacyjnych tj. w lipcu i w sierpniu biblioteka parafialna będzie zamknięta.

12. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

13. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.

Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp. Jerzego Mazura SVD

na XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie! Osoby życia konsekrowanego! Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie! Szanowni Kierowcy i Użytkownicy dróg! Po raz dwudziesty drugi, w dniach 18 – 25 lipca 2021 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Odbywają się one pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i związane są ze wspomnieniem świętego Męczennika ze starożytności chrześcijańskiej, św. Krzysztofa, który jest czczony jako Patron Kierowców i Podróżujących. Jego popularny wizerunek umieszczamy często w naszych pojazdach i wzywamy jego pomocy i opieki, szczególnie gdy udajemy się w drogę. Jednak treść tego Tygodnia nie ogranicza się do spraw związanych z bezpiecznym podróżowaniem i duszpasterską troską o użytkowników drogi, ale mieści w swojej perspektywie sprawę misyjnej działalności Kościoła i jej potrzeb w zakresie środków transportu. Wyjście naprzeciw tym potrzebom misjonarzy, a więc poza obręb naszych lokalnych spraw i potrzeb, staje się naszym „misyjnym wyjściem”, o którym często mówi papież Franciszek i do którego zaprasza wszystkich wierzących. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów są słowa: W drogę do Źródła Życia. Ta myśl odnosi się przede wszystkim do Eucharystycznego Źródła, do którego sam Chrystus nas zaprasza, abyśmy z Nim zasiedli przy stole Wieczerzy Pańskiej i spożywali chleb Życia. Podczas pandemii dostęp do tego źródła został mocno ograniczony praktycznie w wszystkich zakątkach świata. Wierzący w znacznym stopniu zostali odcięci od tego życiodajnego Źródła, które jest zarazem centrum życia wspólnot chrześcijańskich. W wielu zakątkach świata, gdzie pracują polscy misjonarze i misjonarki, ta sytuacja trwa dalej i jest wyzwaniem dla misjonarzy i trudnym doświadczeniem.

Drodzy w Chrystusie! W Tygodniu św. Krzysztofa ogarniamy naszą pamięcią i modlitwą naszych misjonarzy i misjonarki,  których misjonarski trud mocno wiąże się z pokonywaniem odległości, aby dotrzeć do konkretnego człowieka, który czeka na swojego Miłosiernego Samarytanina, na jego wyciągniętą i chętną do pomocy dłoń, życzliwe słowo i dobrą radę, na Słowo życia i dar łaski płynący z Sakramentów Świętych, przywracający duchowe siły. W swojej ostatniej encyklice Fratelli Tutti – O braterstwie i przyjaźni społecznej, papież Franciszek rozważając ewangeliczną przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie mówi o poranionym człowieku, który oczekuje na pomoc: Gdy wyruszamy w drogę, nieuchronnie spotykamy człowieka poranionego. Dzisiaj jest coraz więcej osób poranionych.… Każdego dnia stajemy przed wyborem: czy być miłosiernymi Samarytanami, czy też obojętnymi podróżnikami, mijającymi z daleka (…) Istotnie opadają nasze różnorodne maski, nasze etykiety i nasze przebrania: oto godzina prawdy. Czy pochylimy się, by dotknąć i opatrzyć rany innych? Czy pochylimy się, aby wziąć jedni drugich na ramiona? Jest to wyzwanie aktualne, którego nie powinniśmy się lękać.(69,70). Środki transportu w misjonarskim posługiwaniu odgrywają ważną i niezastąpioną rolę. Nie tylko ułatwiają i umożliwiają codzienną pracę, ale i pomnażają możliwości pomocy i częstszej obecności w wielu wspólnotach i stacjach misyjnych oddalonych od misyjnego centrum. W tym miejscu pragnę wyrazić moją wdzięczność w imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i wszystkich misjonarzy za wspieranie dzieła MIVA Polska i udział w znanej już dobrze w Polsce Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, dzięki której misjonarze MIVA Polska ul. Byszewska 1, skr. poczt. 112, 03-729 Warszawa tel. 22/678-59-83, e-mail: biuro@miva.pl; www.miva.pl; nr konta PeKaO S.A. I O/Warszawa 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802 NIP 5242802131, REGON 364437048 otrzymują potrzebne środki transportu. Składam moje serdeczne wyrazy uznania i podziękowanie za wielkoduszne wsparcie przekazane w trudnym czasie pandemii, za solidarne dzielenie się z tymi, którzy mają się gorzej od nas. Misje w czasie pandemii stały się ewangelicznymi gospodami, w których pomoc znaleźli i dalej znajdują potrzebujący, a pojazdy umożliwiają misjonarzom bycie posłańcami i aniołami miłosierdzia.

Dzięki ofiarom zebranym podczas ubiegłorocznej akcji św. Krzysztof MIVA Polska zrealizowała 78 projektów na 137 różnych pojazdów w 26 krajach świata. Z pomocy MIVA Polska skorzystali zarówno misjonarze Fidei Donum (księża diecezjalni), księża i bracia zakonni, siostry zakonne, polscy biskupi misyjni oraz misjonarze świeccy. Zakupione zostały 52 samochody, 2 ambulanse, 4 busy, 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów, 2 traktory i 1 koń z wozem. Pojazdy te służą w wieloraki sposób w realizacji powszechnej misji Kościoła. Jest to piękny wkład Kościoła w Polsce w ewangelizację świata, w której centrum stoi świadectwo Bożej miłości głoszone i dawane przez misjonarzy, szczególnie z myślą o najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Łączna suma przekazanej w 2020 roku pomocy od MIVA Polska na pojazdy misyjne roku wyniosła: 3. 711.370 zł.

Niech Bóg hojnie błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami wszystkich Darczyńców! Pragnę i w tym roku zwrócić się z serdeczną prośbą do wszystkich osób duchownych i wiernych świeckich o udział w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr na rzecz misyjnych środków transportu. Niech każda wspólnota parafialna oraz wspólnota zakonna włączy się w tę akcję i zorganizuje odpowiednią zbiórkę na ten szlachetny cel! Zachęcam każdego kierowcę i pasażera do włączenia się w tę szlachetną misyjną akcję pomocy. Podziękujmy za Bożą pomoc i opiekę w naszych codziennych podróżach i wesprzyjmy swoim darem naszych misjonarzy i misjonarki, a z naszej wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry zrodzą się wielkie rzeczy, na miarę, którą sam Bóg zamierzył. Swoim zaś darem i swoją wdzięcznością będziemy obecni tam, gdzie nie możemy być fizycznie obecni. O aktualnych potrzebach misjonarzy informujemy w przesłanych do parafii materiałach duszpasterskich na obchody Tygodnia św. Krzysztofa, jak i na stronie www.miva.pl. Wśród tegorocznych potrzeb, oprócz pojazdów do dyspozycji misjonarzy, znalazły się wózki dla niepełnosprawnych na misjach, które MIVA nazywa „Promieniami Miłosierdzia”. Potrzeby te obejmują zakup blisko 700 wózków, do miejsc i krajów, gdzie pracują polscy misjonarze. Pomoc ta jest szczególnym znakiem solidarności z najsłabszymi w tym trudnym czasie pandemii. Umiłowani w Panu! Drodzy Użytkownicy pojazdów! Uczestnicząc w misyjnej Akcji św. Krzysztof i dziękując za nasze bezpieczne podróże, troszczmy się jednocześnie o bezpieczne, odpowiedzialne i roztropne poruszanie się po drogach i tworzenie kultury bezpieczeństwa na drogach. Zadbajmy koniecznie o trzeźwość za kierownicą i nie zapominajmy o wzajemnej życzliwości i szacunku wobec innych użytkowników drogi. Każdy chrześcijanin powinien dawać też dobre świadectwo za kierownicą i podczas podróży. Przyzywam wstawiennictwa św. Krzysztofa i św. Józefa oraz opieki Najświętszej Maryi Panny nad wszystkimi, szczególnie nad kierowcami i podróżującymi i udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Biskup Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Biskup ełcki

Ełk-Warszawa, dn. 4 czerwca 2021r.