INTENCJE  MSZALNE  OD  18  -  24  PAŹDZIERNIKA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  18 X -  Św. Łukasza Ewangelisty

Godz. 7.00 – Śp. Krystyna Grzyb – od Hanny i Stanisława Ligięza;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – 1) W intencji Czesławy Abrahamik – z okazji 90 urodzin -z podziękowaniem za wszystkie

                        otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego,

przez wstawiennictwo NMP i św. Jana Pawła II – od dzieci, wnuków i całej rodziny;

2) Śp. Teresa i Andrzej Przybyło – od Matki;

 

WTOREK – 19 X – bł. Jerzego Popiełuszki, kapł. i męcz.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od kuzynów Stanisławy i Jana;

                        2) Śp. Krystyna Grzyb – od kuzynki Marii;

Godz. 18.00 – Śp. Rozalia i Henryk Witek – w 3. rocznicę śmierci Rozalii

i za śp. Józefę i Mariana Lamparskich;

 

ŚRODA – 20 X – Św. Jana Kantego, kapł.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od swatowej Michaliny;

                        2) Śp. Krystyna Grzyb – od sąsiadów Joanny i Łukasza Bibro;

Godz. 18.00 – W intencji Ireny i Józefa Mosio - dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże

     błogosławieństwo i opiekę NMP;

 

CZWARTEK – 21 IX

Godz. 7.00 – 1) Śp. Krystyna Grzyb – od Krystyny i Tadeusza Brożek;

                        2) Śp. Rodzice Julia i Stanisław Nowak – od córki Zofii;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od chrześnicy Ewy z rodziną;

                        2) Śp. Tadeusz Wójcik;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

 

PIĄTEK – 22 X – Uroczystość Św. Jana Pawła II, pap.

Godz. 7:00 – Śp. Krystyna Grzyb – od Państwa Kocików;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 18.00 – 1) W intencji Rodzin Nagórzańskich i Maj – dziękczynna za łaski z prośbą o zdrowie, Bożą

                             opiekę i dary Ducha Świętego;

                        2) W intencji Zofii i Ryszarda – z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze

                             Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę NMP;

 

SOBOTA – 23 X – Św. Jana Kapistrana, kapł. i św. Józefa Bilczewskiego, bpa

Godz. 7:00 – 1) W intencji Jana z okazji urodzin i imienin z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha

                        Świętego i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny;

2) Śp. Krystyna Grzyb – od Agnieszki i Jerzego Kiełbasa;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od Urszuli i Sławomira Baran;

2) Śp. Janusz Maciejowski – w 26. rocznicę śmierci;

3) Śp. Kazimierz Pyzdek – w II rocznicę śmierci;

 

XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  24 X 2021

 

Godz. 7.00 – Śp. Stanisława i Franciszek Ptak – w 28. rocznicę śmierci Franciszka – od córki Krystyny

 z rodziną;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Paweł i Elżbieta Kozioł i ich zmarli rodzice; 2) Śp. Józefa i Bolesław Kmieć;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – Śp. Kazimierz Bałaszowiec i syn Kazimierz – od córki Ireny;

Godz. 17.00 – Śp. Stanisław Florek – od swatowej Michaliny;

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XXIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  17 PAŹDZIERNIAKA  2021 r.

1. Dziś o godzinie 13.30 zapraszamy na Mszę św. dzieci z klas III wraz z ich rodzicami, podczas której otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy. Siostra Teresa zamówiła Mszę św. za wszystkich spotkanych, a zwłaszcza za uczniów i ich rodziców, aby byli wierni przyrzeczeniom chrztu świętego i ufali Panu Bogu w każdej sytuacji.

2. Za tydzień, w niedzielę misyjną, rozpoczniemy Tydzień Misyjny Jest to szczególny czas, aby ożywić w sobie świadomość, iż Duch Święty napełnia nas i posyła, włączając nas w misję Kościoła. Naszą modlitwę podejmijmy w jedności z tarnowskimi misjonarzami, którzy w liczbie 56 księży i 2 osób świeckich posługują w 10 krajach świata na trzech kontynentach. Przez ręce Matki Bożej Różańcowej powierzajmy Panu ich posługę. Składka będzie przeznaczona na misyjną działalność Kościoła.

2. Nabożeństwa Różańcowe odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Do przewodniczenia modlitwie różańcowej w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek – Koło św. Stanisława; we wtorek – Członków Róży Męskiej; w środę Członków Akcji Katolickiej; w czwartek – Uczestników katechez „Młodzi na progu”; w piątek – DSM; w sobotę – uczniów klas VII; w niedzielę – lektorów.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Łukasza Ewangelistę; we wtorek – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapł. i męcz.; w środę - Św. Jana Kantego, kapł.; w piątek – św. Jana Pawła II, pap. – patrona Małopolski – i z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; w sobotę - św. Józefa Bilczewskiego, bpa. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i urodziny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po różańcu.

5. Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godzinie 17.00.

6. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

7. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz do nabywania książek religijnych. Rozprowadzamy kalendarz ścienny z wieńcami - w cenie 6 zł.

8. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

12. XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie w Zabawie, 23 X, o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Nowackiego. Prosimy, aby zgłaszać swoją obecność do 20 X za pomocą kwestionariusza umieszczonego pod linkiem:  https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/82. Zakończenie spotkania o godz. 14.00.

13. Rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin odbędą się w Domu rekolekcyjnym "Opoka" w Starym Sączu: 12-14 listopada bieżącego roku (rozpoczęcie - piątek wieczorem, zakończenie – w niedzielne południe). Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych, które w różnym stopniu i charakterze doświadczają trudu uzależnienia zarówno alkoholowego, jak i od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą - specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Koszt dla jednej osoby -300 zł. Zapisów można dokonać przez formularz na stronie internetowej "Opoki" www.centrumopoka.pl lub pod numerem telefonu 794 555 585.

14. Na kartkach wspominkowych – rocznych zechciejmy wpisywać przed którą Mszą św. –mają być czytane w niedziele i uroczystości - o  godzinie 7.00 czy o 9.00?

15. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. Drodzy Członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej, Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz wszyscy Diecezjalnie! Na całym świecie rozpoczynamy dzisiaj diecezjalny etap konsultacji synodalnej, który jest przygotowaniem do obrad Synodu Biskupów w Rzymie w 2023 roku. Wydarzenie to ma podkreślić jedność Kościoła katolickiego, wspólne wsłuchiwanie się w to, co Duch Święty mówi do współczesnego Kościoła oraz wspólnotowe odczytywanie znaków czasu i wychodzenie im naprzeciw. Uroczyście zainauguruję te działania w naszej diecezji celebrując w dniu dzisiejszym w tarnowskiej katedrze Eucharystię o godz. 18.00. Zrządzeniem Bożej Opatrzności w to ogólnoświatowe synodowanie wpisuje się nasz, trwający od 2018 roku, V Synod Diecezji Tarnowskiej. Zaplanowany czas trwania naszego Synodu wydłużył się z powodu utrudnień organizacyjnych związanych z pandemią. Dało to jednak dogodną okazję ku temu, żeby podejmowane konsultacje w ramach V Synodu naszej diecezji zsynchronizować z konsultacjami w obszarze przyszłego Synodu Biskupów (2021-2023). Już teraz zapraszam wszystkich Diecezjan do odpowiedzi na pytania konsultacyjne, które już niedługo będą przedstawione, zaś zebrane wyniki zostaną wykorzystane w pracy Synodu Biskupów w 2023 roku. Równolegle, aż do zakończenia naszego Synodu, można formułować własne spostrzeżenia, uwagi i pomysły, przesyłając je bezpośrednio do Sekretariatu V Synodu Diecezji Tarnowskiej na adres: synod@diecezja.tarnow.pl. Pragnę podziękować Wam wszystkim, drodzy Diecezjalnie, za trwającą wciąż modlitwę w intencji V Synodu naszej diecezji oraz aktywne angażowanie się w jego prace. Serdecznie dziękuję wspólnotom osób konsekrowanych, które bardzo często codziennie zanoszą tę intencję do dobrego Boga. Proszę Was wszystkich, aby wciąż modlitwę synodalną odmawiać we wspólnocie parafialnej w każdą niedzielę podczas Eucharystii. Odmówmy ją także teraz, polecając całe dzieło synodowania Bożej Opatrzności:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem, abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła owocnie przeżyli synod diecezjalny. Pragniemy w jedności z Kościołem powszechnym, odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski i w świetle Ewangelii właściwie odczytać znaki czasu. Maryjo, Matko Kościoła i Patronko Diecezji Tarnowskiej, prowadź nas i wspieraj w synodalnej pielgrzymce wiary! Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej, módlcie się za nami!

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.