INTENCJE  MSZALNE  OD  30  SIERPNIA  -  05 WRZEŚNIA  2021  ROKU

PONIEDZIAŁEK  30 VIII - 

Godz. 7.00 – 1) W intencji Tomasza z podziękowaniem za łaski i z prośbą o zdrowie i Boże

                           błogosławieństwo oraz potrzebne łaski przez wstawiennictwo Niepokalanej;

2) Śp. Czesław Brożek – od Elżbiety i Jacka Lamparskich z synem Jakubem;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od Dominiki Hawrylak;

 

WTOREK – 31 VIII –

Godz. 7:00 – Śp. Czesław Brożek – od Marii i Erwina Falke;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stefan Leszek Kras – w 30. dzień po śmierci – od żony i dzieci;

2) Śp. Dariusz Kwaśny – od rodziny Hawrylak z Burzyna;

 

ŚRODA – 01 IX – Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Początek roku szkolnego.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Bronisława i Jan Darowie;

2) Śp. Czesław Brożek – od rodziny Rejkowicz-Duda;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Bronisława i Stanisław Sołtys i Olga Kempner – od Marii i Zbigniewa Sołtys;

                        2) Śp. Bronisława i Marian Zaranek – w dniu imienin Bronisławy;

 

I CZWARTEK – 02 IX –

Godz. 7.00 – 1) Śp. Czesław Brożek – od Bożeny i Mariana Rejkowicz z rodziną;

                        2) Stefan Wolnik – z okazji imienin;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józef Korcel;

2) Śp. Izabela i Michał Pierzchała – z okazji imienin Izabeli;

 

I PIĄTEK – 03 IX  -  Św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dra Kośc.

Godz. 7:00 – Śp. Czesław Brożek – od sąsiadów Wójcików;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 16.30 - W intencji Krystyny i Tadeusza Brożek – z podziękowaniem za łaski, zdrowie, dary Ducha

 Świętego i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP;

Godz. 18.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od kolegi Dawida;

 

I SOBOTA – 04 IX – Bł. Marii Stelli i Towarzyszek, dziew. i męcz..

Godz. 7:00 – 1) Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi – za bluźnierstwa przeciw Dziewictwu NMP;

2) Śp. Czesław Brożek – od sąsiadki Elżbiety z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) W intencji Anny i Bogdana w 25. rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski,

    z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP na kolejne lata dla całej

    ich rodziny;

2) Śp. Dariusz Kwaśny – od sąsiadek z bloku przy ul. Rejmonta 42 w Tarnowie;

 

XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -    05 IX 2021

Składka na cele diecezjalne. Rozpoczęcie triduum modlitw w intencji matek przed uroczystością narodzenia NMP

 

Godz. 7.00 – 1) Śp. Stefania Wodzińska z okazji imienin;

                        2) Śp. Rozalia, Jan Brożek w 30. rocznicę śmierci Rozalii;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Bronisław Partyka z okazji imienin;

                        2) Śp. Karolina i Józef Chlipała oraz syn Robert;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – 1) Śp. Stanisław Wrona w 18. rocznicę śmierci;

                        2) Śp. Stefan Wrona z okazji imienin;

Godz. 17.00 - Śp. Wanda Wójcik w II rocznicę śmierci.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA  NA  XXII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  29  SIERPNIA  2021 r.

  1. Z wielką radością informujemy, że decyzją Kurii Diecezjalnej nowym Wikariuszem w naszej parafii będzie

Ks. mgr Sylwester Dziedzic. Dotychczas pracował w Łęgu Tarnowskim. Życzymy Mu obfitości Bożych łask. Jak każdą ostatnią niedzielę miesiąca – dzisiejszą przeżywamy jako niedzielę synodalną. Składka jest przeznaczona na cele ogólnodiecezjalne.

2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z Zespołu Szkolnego Sióstr Sacré Coeur, błagalna o Boże błogosławieństwo dla dzieci i ich rodziców i rodzeństwa – od Dyrekcji Szkoły, związana z poświęceniem tornistrów, będzie w naszym kościele we wtorek, 1 września 2020 r., o godzinie 8.00. Zapraszamy także dzieci z parafii, uczęszczające do innych szkół. Zachęcamy rodziców i dzieci do spowiedzi św. W konfesjonale służymy codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z naszej parafii, uczęszczających do różnych szkół będzie w niedzielę, 05 września o godzinie 11.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

4. W I czwartek przed Mszą św. wieczorną, od 17.30 – 18.00 będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wracamy do adoracji w ciszy i dlatego zapraszamy do udziału w niej w każdy czwartek od 20.00 – 21.00. W czasie adoracji będzie możliwość spowiedzi św.

5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 7:45 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Rozpoczęcie od ul. Okulickiego, przez Krakowską Popiełuszki do Koszyc Wielkich. O 10.00 – nabożeństwo w DPSie. Drugi ksiądz rozpocznie o 7.30 - od ulic po stronie Kościoła. Msze święte w tym dniu będą o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź święta od 6.30 i podczas Mszy świętej porannej, a po południu od godz. 16.00 – 18.00. Tego dnia modlimy się i wspieramy dobrowolnymi ofiarami działalność misyjną Kościoła.

6. Młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w I piątki – przez cały rok - do korzystania z sakramentu pojednania od 17.30. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie homilia, a po Mszy św. krótka katecheza, spotkanie z ks. Katechetą i sprawdzanie obecności. Spotkania „Młodzi na progu” zapowiemy w późniejszym czasie. Rodziców młodzieży z klas VII i VIII zapraszamy na obowiązkowe spotkanie organizacyjne w środę, 01 września o godz. 19.00 celem omówienia spraw katechizacyjnych na cały rok.

7. W I sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z aktem oddania się NMP, różańcem i 15. min. medytacją.

8. Za tydzień – druga niedziela miesiąca. Po Prymarii rozpocznie się triduum modlitw w intencji matek przed uroczystością narodzenia NMP. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi, by po Mszach św. w dniu 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek  przeznaczoną na pomoc uchodźcom.

9. Próba śpiewu psalmów będzie w sobotę o godz. 9.00, o 9.30 zebranie formacyjne ministrantów.

10. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w środę – Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę; w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dra Kośc; w sobotę – bł. Marię Stelli i Towarzyszki, dziew. i męcz. Wszystkim obchodzącym swoje urodziny i imieniny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

11. Informujemy, że odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Stanisława Kostki będzie 19 IX 2021r.

12. Przez cały tydzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

13. W środę przed Mszą świętą będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

14. Biblioteka parafialna rozpoczyna swój działalność po wakacjach. Będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek. Rozprowadzamy także piękne kalendarze na 2022 rok.

16. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

17. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

18. Kontrolerzy z Gazowni nakazali nam zdemontować garaż, gdyż przy fotowoltanice nie może on być w takiej odległości od niej. Na ostatnim zebraniu Rada  postanowiła, że zanim rozpoczniemy malowanie kościoła, musimy poprawić jego ogrzewanie i wentylację, dlatego trzeba założyć pompy ciepła. Poszukujemy sponsorów, bo koszty są dosyć duże.

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI.

         Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w  Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i  za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi  ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy. Warszawa, dnia 27 sierpnia 2021 roku