INTENCJE  MSZALNE  OD  29 LISTOPADA  -  05 GRUDNIA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  29 XI -

Godz. 6.30 – 1) Śp. Stanisław Pierzchała – od rodziny Frączek;

2) Śp. Julianna i Jan Musiał – w 7. rocznicę śmierci Julianny;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 11.00 – Śp. Czesława i Stanisław Fortuna;

 

WTOREK – 30 XI – Św. Andrzeja Ap.

 

Godz. 6:30 – Śp. Izydor i Irena Pawlikowie – w 27. rocznicę śmierci Izydora;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Zbigniew Żmuda – w 6. rocznicę śmierci;

2) Śp. Szczepan – w 12. rocznicę śmierci – od rodziny Jarków;

 

ŚRODA – 01 XII  -

Godz. 6:30 – Śp. Stanisław Florek – od chrześniaka Janusza Florka z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Wacław Grabowski;

2) Śp. Stefan-Leszek  Kras – od siostry Ireny;

 

I CZWARTEK – 02 XII -

Godz. 6.30 – Śp. Edmund Rusiecki – od wnuczki Oli;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Franciszek Wójcik – od swatowej;

2) Śp. Józef Pawlik – w 2. rocznicę śmierci;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

 

I PIĄTEK – 03 XII  - Św. Franciszka Ksawerego, kapł.

Godz. 6:30 – Śp. Maria Kasperek – w rocznicę śmierci;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 16.30 -

Godz. 18.00 –W intencji Marii – z podziękowaniem za łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha

 Świętego, zdrowie – przez wstawiennictwo Niepokalanie Poczętej;

 

I SOBOTA – 04 XII - DZIEŃ ADORACJI – Św. Jan Damasceński, prezb.; Św. Barbara, dziew. i męcz.

 

Godz. 6:301) Śp. Wynagradzająca za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP;

                        2) Śp. Stefan Kukliński – w 5. rocznicę śmierci;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józefa, Julian Kowalscy i zmarli z rodziny;

2) Śp. Marcin Wilczyński – w 5. rocznicę śmierci;

3) Śp. Barbara Chrapusta – o radość nieba;

 

II NIEDZIELA  ADWENTU  -  05  GRUDNIA  2021

Godz. 7.00 – 1) Śp. Józef, Agata, Daniel Banek;

2) Śp. Helena, Tadeusz i Józef Grajdurowie – w rocznicę śmierci Józefa;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Mieczysław w 11. rocznicę śmierci oraz rodzice Stanisław i Anna;

2) Śp. Alojzy w 6. rocznicę śmierci;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – 1) W intencji Stefana Bielawskiego – z okazji 80. urodzin – dziękczynno-błagalna o potrzebne

                              łaski i Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz opiekę NMP;

2) Śp. Jan Kozioł – w 7. rocznicę śmierci – od żony i córki;

Godz. 17.00 – Śp. Stanisława Polek.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU  -  28 listopada 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu oraz nowy rok duszpasterski i liturgiczny. Roraty w tym roku będą w dni powszednie o godzinie 6.30 rano i będą kończyły się o 7.15. Także o godzinie 18.00 będzie Msza św. roratnia dla tych, którzy nie mogą przyjść rano. Do udziału w roratach, już od jutra, w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami. Będą one otrzymywały materiały związane z tematem dnia. Spośród dzieci, które w danym dniu złożą serce ze swoim imieniem i nazwiskiem będziemy losować figurkę Matki Bożej. Wylosowane dziecko zabierze Ją na jeden dzień do swojego domu. Będzie to nawiedzenie rodziny przez Matkę Bożą, podobne jak wtedy, gdy Maryja nawiedziła dom św. Elżbiety. Rodzina, którą nawiedzi Matka Boża w swoim wizerunku niech wytworzy w domu atmosferę modlitwy.

2. Dziś otaczamy modlitwami i życzliwością naszego Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża, z okazji 12. rocznicy jego święceń biskupich.

3. Zgodnie z tradycją okres Adwentu jest dla nas wszystkich czasem szczególnej troski o ludzi ubogich, samotnych i potrzebujących naszego wsparcia. Caritas rozprowadza w tym celu świece. Poświęcone opłatki na wigilijny stół oraz świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabywać przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji za świecę (mała 7 zł., a duża – 20 zł.) są przeznaczone na cele charytatywne. Od I. Niedzieli Adwentu tj. 28 listopada 2021 r. rozpoczyna się oficjalnie 28. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i potrwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. Od ponad dwóch dekad Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom służy potrzebującym dzieciom, zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają blisko 3 miliony świec.

4. Spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę, po Mszy św. wieczornej, a przed Mszą św. będzie różaniec w intencji Ojczyzny prowadzony przez Kościół Domowy.

5. W I czwartek po Mszach św. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od 17.30 – adorację prowadzą księża. Od 20.00 do 21.00 odbywa się adoracja w ciszy, z możliwością spowiedzi św.

6. W I piątek - Msze święte będą o godz. 6.30, 16.30, 18.00. Spowiedź święta od 6.00 i podczas Mszy świętej porannej oraz od godz. 16.00. O 17.30 zapraszamy do spowiedzi uczniów klas VII i VIII, a po Mszy św. z nauką dla nich będzie krótkie spotkanie katechetyczne. W pierwszy piątek – od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o powiadomienie chorych w sąsiedztwie.

7. W I sobotę nie będzie rano Mszy św. roratniej, lecz o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo  z różańcem i 15-minutowym medytowaniem jednej z tajemnic.

      8. W sobotę, 4 grudnia nasza parafia, podobnie jak w latach poprzednich, włączy się w diecezjalną adorację Najświętszego Sakramentu. Zechciejmy być w tym dniu przy Jezusie, naszym Panu, prosząc Go o owocne przeżycie Adwentu. Jest to także Dzień modlitw za bezrobotnych oraz święto patronalne górników.

      Porządek Adoracji:  15.30 – 16.30 – parafianie z Koszyc Wielkich i Zbylitowskiej Góry;

- 16.30 – 17.30 – parafianie z pozostałej części parafii – od ul. Krakowskiej, przez Czarną Drogę, Mokrą, Vetulani, Batalionów Chłopskich do Spacerowej, Popiełuszki i wszystkich ulic przyległych;

    17.30 – 18.00 – wszyscy, którzy gromadzą się w kościele na niedzielną Mszę św.

8. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja, Ap.; w piątek – św. Franciszka Ksawerego, kapł.; w sobotę – św. Jana Damasceńskiego, prezb. i dra Kośc., św. Barbarę dziew. i męcz. – patronkę górników. Obchodzącym imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

9. Od poniedziałku, 29 listopada, w czasie Mszy św. wieczornych, będzie nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, a przede wszystkim kobiety – żony, matki, babcie i młode dziewczęta.

10. Do końca listopada – wypominki połączone z różańcem będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

11. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, Promyczka i Małego Promyczka dla dzieci oraz do nabywania ciekawych książek religijnych.

13. W następną niedzielę będziemy przeżywali dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

15. W niedzielę, 5 XII przed i po wszystkich Mszach św. Panie z Caritasu będą przyjmowały żywność o dłuższym terminie przydatności, z której przed Świętami zrobią paczki dla bardziej potrzebujących od nas. W ciągu tygodnia torby z żywnością można składać w zakrystii. Także wolontariat przy Szkole Mistrzostwa Sportowego  chce obdarować przed Świętami 20 rodzin, w których są seniorzy. Prosimy o kartki z adresami i telefonem. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, pomagające 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 XII. Akcję koordynuje Domowy Kościół.

16. Od 1 grudnia w dalszym ciągu zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu: w dni powszednie – od 17.30, a w niedziele – od 16.30 i modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa.

6. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

7. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana prośmy o Boże błogosławieństwo.