INTENCJE  MSZALNE  OD  20  -  26 GRUDNIA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  20 XII

Godz. 6.30 – 1) W intencji Magdaleny – o szczęśliwe rozwiązanie – z intencji Babci;

2) Śp. Janina Jachymczak – od Rady Parafialnej;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – 1) Śp. Maria i Julian Szczerbowie - w I rocznicę śmierci – od córki Teresy z rodziną;

                        2) Śp. Zofia Pierzchała – w 7. dzień po śmierci – od dzieci;

 

WTOREK – 21 XII – Św. Piotra Kanizjusza, kapł. i dra Kość.

Godz. 6:30 – Śp. Stefan-Leszek Kras – od Teresy i Adama Brożek;

Godz. 18.00 – Andrzej Pelc – od rodziny Sojatów;

 

ŚRODA – 22 XII 2021 – Dzień spowiedzi parafialnej – przed Świętami;

Godz. 6:30 – Śp. Stefan-Leszek Kras – od Ewy i Grzegorza Brożek z dziećmi;

Godz. 18.00 –  1) Śp. Andrzej Pelc – od Romany i Kazimierza Kania z rodziną;

2) Śp. Teresa i Franciszek Furmańscy w rocznicę śmierci;

 

CZWARTEK – 23 XII 2021 – Odwiedziny chorych

Godz. 6.30 – Śp. Henryk Bączyk – od córki Alicji;

Godz. 18.00 – Śp. Stefan-Leszek Kras – od Państwa Kurtyków;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

 

PIĄTEK – 24 XII 2021  - WIGILIA

Godz. 6:30 – Śp. Ignacy Zdeb – w dniu urodzin;

Godz. 12.00 – DPS –

Godz. 24.00 – PASTERKA

  1. Śp. Julian Kocik – w rocznicę śmierci;
  2. Śp. Maria, Julian Szczerbowie i śp. syn Stanisław;
  3. Śp. Ryszard Nawojczyk – w 15. rocznicę śmierci;

 

SOBOTA – 25 XII – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 Godz. 7.00 – 1) W intencji Ewy – z okazji urodzin i imienin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą

    o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP – od Mamy i rodziny;

2) Śp. Zmarli z rodziny Marszałków i Ptaków;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Iwona Kubiś – od Rodziców;

2) Śp. Andrzej Mitera – od żony i synów z rodzinami;

Godz. 10.00 – DPS – Za Parafian

Godz. 11.00 – Śp. Jan Wąsik – od dzieci;

Godz. 17.00 – W intencji Piotra i Sebastiana – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże

 błogosławieństwo i opiekę NMP;

 

NIEDZIELA  ŚWIETEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 

26 GRUDNIA  2021

Godz. 7.00 – Śp. Franciszka i Bolesław Walczakowie;

Godz. 9:00 – 1) W intencji Barbary i Aleksandra – w 30. rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane  łaski,

   z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę NMP;

2) Śp. Marian  Tryba, Stanisława i Jan Trybowie oraz Roman Niemiec;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Marii Jewuła – z okazji 100. rocznicy urodzin – dziękczynna za życie,

 zdrowie, otrzymane łaski i wszelkie błogosławieństwo;

Godz. 11:00 – 1)  Dziękczynno-błagalna – w intencji pewnej rodziny – z prośbą o Boże błogosławieństwo

     i potrzebne łaski oraz opiekę Świętej Rodziny;

2) Śp. Kazimierz Pyzdek;

Godz. 17.00 – Śp. Janina Jachymczak – od Doroty i Pawła Augustyn;

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  IV  NIEDZIELĘ  ADWENTU  -  19 grudnia 2021 r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie kolędy misyjnej. Drodzy Diecezjanie! Zbliża się czas misyjnego kolędowania, które w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia będzie musiało z powodu pandemii przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w naszej diecezji, dlatego też gorąco zapraszam do organizowania w kościołach spotkań po Mszach świętych, w czasie których kolędnicy misyjni będą mogli zaprezentować przygotowany program. Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje. Z pasterskim błogosławieństwem, darem modlitwy i życzeniami jak najowocniejszego przeżycia czasu Bożego Narodzenia † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

1. Nowenna do Dzieciątka Jezus odbywa się w dni powszednie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu - o godz. 17.45, a dzisiaj zaraz po Prymarii i przed Mszą świętą o godz. 16.45. W piątek będzie ona po ostatniej w tym roku Mszy św. roratnej - o godz. 6.30. W czwartek od 20.00 do 21.00 odbywa się adoracja w ciszy.

2. Rozprowadzamy opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne i Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego” z płytami, Promyczka i Małego Promyczka dla dzieci oraz do nabywania ciekawych książek religijnych.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami odbędą się – w czwartek, 23 XII, od godziny 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych. Nie będzie odwiedzin chorych w I piątek stycznia 2022r.

5. Zapraszamy na spowiedź świętą przed świętami w środę, 22 XII, od godz. 16.00 – 18.00.

6. Z dziećmi, które tak dzielnie uczestniczyły w roratach chcemy spotkać się w środę po Mszy św. porannej, by podsumować ich udział w tym nabożeństwie w okresie adwentu.

7. W piątek będzie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Ostatnia w tym roku Msza święta roratnia, jako przygotowanie do Wieczerzy Wigilijnej o godz. 6.30, natomiast nie będzie Mszy św. wieczorem. W tym czasie bowiem gromadzimy się przy wigilijnym stole. Pamiętajmy o tym, by godnie, po chrześcijańsku, przeżyć wieczerzę wigilijną. Niech w naszych domach nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii z opisem Narodzenia Pana Jezusa, połamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i śpiewu kolęd. O północy zapraszamy na Mszę św. zwaną Pasterką, którą poprzedzi o 23.30 Mała Jutrznia Adwentowa. Tradycyjnie składka na tej Mszy przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

8. Uroczystość Bożego Narodzenia będziemy przeżywać w sobotę. Msze święte w tym dniu będą celebrowane według porządku niedzielnego.

9. W niedzielę 27 XII br. celebrować będziemy Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień jubileuszy małżeńskich. W związku z tym zachęcamy małżonków przeżywających rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa do udziału we Mszach św., by dać świadectwo że wierność małżeńska także w naszych czasach jest możliwa. Modlitwa za małżeństwa i rodziny oraz odnowienie przyrzeczeń przez wszystkich małżonków podczas głównych Mszy Świętych będzie przypomnieniem źródła siły w ich wiernym kroczeniu drogą małżeństwa i wzajemnym uświęcaniu się. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą materialną Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 17.00 będzie mała prezentacja kolędników misyjnych, którzy w tym roku nie będą odwiedzać naszych domów, lecz po Mszy św. przedstawią małą inscenizację misyjną i będą zbierać ofiary do puszek na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. W tym roku opuszcza się Święto św. Szczepana.  

10. Dziękujemy wszystkim osobom, które bardzo ofiarnie zaangażowały się w dekorację naszego kościoła dla głębszego przeżycia czasu Adwentu i Bożego Narodzenia oraz przygotowania stroików. Bóg zapłać Państwu Dorocie i Pawłowi Augustynom, Pani Marii Grabowskiej z córką, Pani Marii Bielawskiej z synami, Panom: Stanisławowi Jachymczakowi, Antoniemu Łabędziowi, Andrzejowi Bocheńczakowi, Józefowi Stojakowi, Adamowi i Dorocie Latochom, Anicie i Jackowi Ruszelom.

11. Bóg zapłać dobrodziejom przesyłającym ofiary na cele inwestycyjne na konto parafialne i tym, którzy składają je w kopertach. Pewna rodzina złożyła ofiarę 5 tys. na cele parafialne i 2 tys. na cele charytatywne. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe PEKAO SA I O: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324). Bóg zapłać Państwu, którzy ofiarowali choinki do kościoła i do szopki przed kościołem.

12. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w sobotę Adama i Ewę; w niedzielę – św. Szczepana, pierwszego męczennika i Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Obchodzącym imieniny i rocznice składamy z serca płynące życzenia.

13. Paczki świąteczne przygotowane przez nasz parafialny Caritas będą wydawane w salce pod kościołem, we wtorek, 21 XII od godziny 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich potrzebujących.

14. Akcja Katolicka rozprowadza pięknie przygotowane stroiki świąteczne. Dochód ze stroików Akcja przeznacza na misje.

 

            Na czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana prośmy o Boże błogosławieństwo.