2 Niedziela Wielkanocna

8.04 do 14.04.2024 r.

1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy Tydzień Miłosierdzia Bożego (7-13 kwietnia). Zapraszamy dzisiaj w Godzinie miłosierdzia tj. 15.00-16.00, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia  oraz adorację w ciszy.

1. W poniedziałek (8 kwietnia) obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 18.00. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Deklaracje z modlitwą do zabrania już dzisiaj przy figurze św. Józefa. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie okazja do uroczystego przystąpienia do Duchowej Adopcji (proszę przynieść ze sobą deklarację).

1. Za tydzień Niedziela Biblijna (14 kwietnia). Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego (14-20 kwietnia). Nauka dla Róż różańcowych i zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 7.00.

1. Msze św.: w niedzielę o godz.: 7.00; 9.00; 11.00; 17.00, w tygodniu o godz.: 7.00 i 18.00. Spowiedź codziennie ½ h przed Mszą świętą. Nabożeństwa: codziennie godzinna adoracja w ciszy od godz. 17.00, w niedzielę od godz. 16.00, a w piątek także po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 (z możliwością spowiedzi); w środę nowenna do MBNP o godz. 17.45. Msza św. w intencji Ojczyzny w piątek o godz. 18.00.

1. Zapraszamy na spotkania grup (po Mszy św. wieczornej): Liturgiczną Służbę Ołtarza: Lektorów - w środę; kandydatów i ministrantów - w sobotę na godz. 9.00; Parafialną Radę Duszpasterską - we wtorek na godz. 19.00; Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i sakramentu pokuty - w środę oraz w niedzielę (14 kwietnia) na Mszę św. o godz. 11.00; Dziewczęcą Służbę Maryjną - w sobotę na godz. 10.00; Młodzieżową Grupę Apostolską - w piątek na godz. 19.00.

1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na diecezję oraz ofiary do puszek na Diecezjalną Caritas i ofiary składane do skarbonek na Parafialną Caritas i pomoc w akcji: Rodzina Rodzinie w Syrii. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać!

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów (do odczytania).

1. Życzymy i pełnej pokoju niedzieli przeżywanej w gronie rodzinnym. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

INTENCJE  MSZALNE  Od 8 - 14 kwietnia 2024  ROKU

2) Śp. Stanisława Jan Marian Tryba, Halina Jerzy Krupa

NIEDZIELA BIBLIJNA - 14 kwietnia;

Godz. 7.00 –   1) Śp. Ryszard Zdeb

Godz. 9:00 –   1) Śp. Krystyna Kordela – rocz. śm i Czesław Kuczak – 30 rocz. śm.

2) Śp. Józef Karolina Ptak – 26 rocz. śm. Józefa

Godz. 10.00 – DPS Śp. Urszula Michalska

Godz. 11:00 – 1) w int. Pawła – z ok. 40 urodzin o błog. Boże i opiekę NMP i dary Ducha św. od Rodziców

Godz. 17.00 - 1) w int. Parafian

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan
z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny.

Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż