OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU  -  10 GRUDNIA  2023 r.

1. Ks. Biskup Ordynariusz mianował Proboszczem tutejszej Parafii ks. Prałata dra Grzegorza Lechowicza. Uroczysta Suma, podczas której Ks. Proboszcz obejmie naszą parafię, będzie już w najbliższą niedzielę 17 grudnia o godz. 11.00 na którą serdecznie zapraszamy.

2.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszek. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii.

3. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane również na parafialne konto bankowe na ten cel

(nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

4. Także dzisiaj - przed i po- wszystkich Mszach św. możemy złożyć do kosza w przedsionku kościoła żywność o dłuższym terminie przydatności, z której przed Świętami Panie z Caritasu zrobią paczki dla bardziej potrzebujących od nas. W ciągu tygodnia torby z żywnością można składać w zakrystii.

5. Akcja Katolicka wykonała piękne stroiki świąteczne, z których ofiary (nie mniej niż 30 zł) przeznaczony jest na remont salki pod kościołem. Stroiki można zabierać przy wyjściu z kościoła.

6. Zgodnie z tradycją Caritas rozprowadza w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece Caritas (mała 9 zł., a duża – 24 zł.). Rozprowadzamy także poświęcone opłatki na wigilijny stół (ofiara – nie mniej niż 5 zł.) Można je nabywać przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

7. Roraty są celebrowane w dni powszednie o godzinie 6.30 rano. Do udziału w roratach w sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.

8. adoracja Najświętszego Sakramentu: w dni powszednie – od 17.30, a w niedziele – od 16.30. W piątek od 20.00 do 21.00 odbywa się adoracja w ciszy.

9. W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

10. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:  w środę – św. Łucję, we czwartek św. Jana od Krzyża, Obchodzącym imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

13. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”

14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.30 – 17.30. Prosimy o zabieranie papierowej wersji ogłoszeń wraz z intencjami na najbliższy tydzień oraz przeglądanie strony internetowej parafii.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt pod nr. tel.: parafialny: 146267533

INTENCJE  MSZALNE  OD  11  - 17  GRUDNIA 2023  ROKU

PONIEDZIAŁEK  `11 XII

Godz. 6.30 – 1) Śp. Tadeusz Brożek – od Anity i Stanisława Łabędź

2) Śp. Władysław i Marianna Lizak – rocz. śmierci Władysława.

Godz. 10.00 – DPS za parafian

Godz. 18.00 – Śp. Stanisława Jarosińska – od Beaty i Zbigniewa Świerczek z rodz.

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Zofia Rejkowicz – od kuzynki Marii Zdeb

Ks. Józef Nita odprawi Mszę św. za śp.Marek Kotulski – Krzysztofa i Anety Prusak z rodz.

WTOREK  12 XII

Godz. 6.30 – 1) w int. Sylwii – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o  Boże błogosł. i opiekę NMP

Godz. 18.00 – 1) Śp. Ks. Zbigniew Krzyszowski – 30 dzień po śmierci – od ucz. Pogrzebu

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Marek Kotulski – od Sachów i Witaszków

ŚRODA – 13 XII -

Godz. 6.30 – 1) Śp. Franciszka Motyka – od Agnieszki i Artura Jachymczak z rodz.;

2) Śp. Andrzej Motyka – od bratowej Barbary;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Władysław Albina Rempała – od synowej z rodz.;

2) Śp. Tadeusz Brożek – od rodz. Niewola.

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Andrzej Motyka – od chrześnicy Magdaleny z rodz.

Ks. Józef Nita odprawi Mszę św. za śp. Kazimierz Kawula – od brata Adama

CZWARTEK – 14 XII 2022 –

Godz. 6.30 – 1) Śp. Irena Mytnik – od Majki i Mirosława Dudek;

2) Śp. Emilia Franciszek i Romana Kania;

Godz. 18.00 – 1) Tomasz Kozak – r. śm.;

2) Śp. Zofia Bochenek – od przyjaciół syna Marka

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Franciszek Kaczka – wnuczki Klaudii z rodz.

Ks. Józef Nita odprawi Mszę św. za śp. Kazimierz Kawula – brata Adama

PIĄTEK – 15 XII Adoracja w ciszy – od 20.000 – 21.00.

Godz. 6.30 – 1) Śp. Zofia Bochenek – od rodz. Rowińskich;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Andrzej Skóra – od Zarządu Odlewni Tarnów, pracowników i kolegów z modelarni.;

2) Śp. Lucyna Skóra – z Ok. Urodzin – od Zarządu Odlewni Tarnów, prac. I kol. Ojca.

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Franciszek Kaczka – od Anny i Krzysztofa Brońskich

Ks. Józef Nita odprawi Mszę św. za śp.. Kazimierz Kawula – od wnu8czki Joanny z rodz.

SOBOTA – 16 XII

Godz. 6.30 – 1) Śp. Stefan Opioła – od rodz. Nagórzańskich;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Irena Mytnik – od uczniów kl. VII z rodzicami

2) Śp. Andrzej Motyka – od szwagierki Zofii Mucha z rodz.

III NIEDZIELA  ADWENTU  -  GAUDETE  17. XII 2023 -

Godz. 7.00 – 1) Śp. ks. Stanisław Midura – r. śm.;

2) Śp. Franciszek Sołtys;

Godz. 9.00 – 1) Mariola Paprocka – rocz. śmierci;

2) Śp. Karolina Józef Ptakowie – 33 rocz. śm. Karoliny;

Godz. 10. 00 – DPS  Śp. Ks. Zbigniew Krzyszowski – od ucz. pogrzebu

Godz. 11:00 – 1) Śp. za parafian

2) w int. Piotra Krzemienia – z Ok. 15 rocz. Urodzin dziekczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże Błog. w życiu.;

3) Śp. Mariusz Szraga - - 4 rocz. śmierci – od żony z dziećmi i wnukiem

Godz. 17.00 – Śp. Stanisław Kołodziej –od syna Łukasza z Sylwią.