OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

17  GRUDNIA  2023 r.

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego Ks. Proboszcza Prałata dra Grzegorza Lechowicza i życzymy mu wszelkich potrzebnych łask do przewodniczenia naszej wspólnocie. Uroczysta Suma, którą Ks. Proboszcz będzie sprawował za naszą parafię, będzie dziś o godz. 11.00.

2. Nasz parafialny Caritas prosi, by zainteresowani przybyli odebrać paczki do sali Caritasu pod kościołem, w środę od godziny 14.30 - 15.30.

3. Zgodnie z tradycją rozprowadzamy w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: jeszcze świece małe (ofiara 9 zł.) oraz opłatki na wigilijny stół (ofiara – nie mniej niż 5 zł.) Można je nabywać przy wyjściu z Kościoła. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na cele charytatywne.

4. Akcja Katolicka wykonała piękne stroiki świąteczne, z których ofiary  przeznaczony jest na dalszy remont salki pod kościołem. Stroiki można zabierać przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do wsparcia tego dzieła, ponieważ w wyremontowanych salkach zacznie już niedługo działać Świetlica Parafialna. Już dziś zapraszamy więc dzieci w wieku (3-7 lat) na bezpłatne zajęcia muzyczno – plastyczne z elementami j. Angielskiego. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 30.12.2023 w godzinach 10.00-12.00. i będą odbywały się w soboty co dwa tygodnie. Zainteresowane osoby tymi zajęciami prosimy o wpisanie się na listę w przedsionku kościoła.

5. Zapraszamy na spowiedź świętą przed Bożym Narodzeniem w środę, 20 XII, od godz. 15.00 – 18.00. Przerwa: 16.00 – 16.30.

6. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się – w sobotę, 23 XII, od godziny 7.15. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie mogą być w kościele w okresie świątecznym. Telefon do parafii: 146267533. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek stycznia.

7. Nowenna do Dzieciątka Jezus odbywa się w adoracji Najświętszego Sakramentu - o godz. 17.45.

8. W niedzielę będzie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o tym, by godnie, po chrześcijańsku, przeżyć wieczerzę wigilijną. Niech w naszych domach nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania Ewangelii z opisem Narodzenia Pana Jezusa, połamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i śpiewu kolęd. O północy zapraszamy na Mszę św. zwaną Pasterką, którą poprzedzi o 23.30 Mała Jutrznia Adwentowa. Tradycyjnie składka na tej Mszy przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

9. Serdeczne dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę oraz przesyłane na konto bankowe. Ofiary na tacę z następnej niedzieli w Wigilię przeznaczone będą na opłaty rachunków za: prąd, wodę i gaz.

(nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

10. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w następną niedzielę – Adama i Ewę. Obchodzącym imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

11. W piątek od 20.00 do 21.00 odbywa się adoracja w ciszy.

12. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”.

13. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

14. Kancelaria parafialna, z racji świątecznych spowiedzi w naszej i innych parafiach dekanatu, będzie w tym tygodniu czynna tylko rano w  środę i piątek: 7.30 – 8.00.

INTENCJE  MSZALNE  OD  18  - 24  GRUDNIA 2023  ROKU

PONIEDZIAŁEK  `18 XII

Godz. 6.30 – 1) Śp. Józef, Agata i Daniel Banek

Godz. 10.00 - DPS

Godz. 18.00 – Śp. Jan, Janina, Edward i Stanisław Rodakowie – 25 rocz. śmierci Janiny

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Janina Wójcik – od Karoliny Podsada

WTOREK  19 XII

Godz. 6.30 – 1) Śp. Janina Wójcik – koleżanek i kolegów z Departamentu Zakupów Grupy Azoty.

Godz. 18.00 – 1) Śp. Tadeusz- r. śmierci i Melania Bik

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Andrzej Motyka – od bratanicy Agaty Bober z rodz.

ŚRODA – 20 XII - Dzień spowiedzi parafialnej – przed Świętami;

Godz. 6.30 – Janina Wójcik - koleżanek i kolegów z Departamentu Zakupów Grupy Azoty;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Zygmunt Rempała – od zony z rodz – rocz. smierci

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Zofia Bochenek – Marka Węgrzyniaka z rodz.

CZWARTEK – 21 XII–

Godz. 6.30 –  1) Śp. Janina Wójcik - koleżanek i kolegów z Departamentu Zakupów Grupy Azoty

Godz. 18.00 – 1) Śp. Antoni Kania – od Marii i Zbigniewa Wenz

2) Śp. Stanisław Stanisława Polek – od córki z rodz.

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Antoni Kania – od Ireny i Władysława Kmiecik

PIĄTEK – 22 XII

Godz. 6.30 –   1) Śp. Janina Wójcik- koleżanek i kolegów z Departamentu Zakupów Grupy Azoty

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józef Kras – od brata Romana z rodz. - 1 rocz. śmierci;

2) Śp. Łukasz Skowron – 2 rocz. śmierci;

Poza Parafią:      ks. Józef Żurowski odprawi Msze św. za: Śp. Władysław Kozicki – od Krzysztofa Kasprzyka z żoną

Adoracja w ciszy – od 20.000 – 21.00

SOBOTA – 23 XII Odwiedziny chorych od 7.15

Godz. 6:30 –   1) Śp. Józef Kras – od brata Bogdana z rodz.;

2) Antoni Kania – od Franciszki i Władysława Ligęza;

Godz. 18.00    1) Śp. Wiktoria Stanisław Józef Synowiec;

2) Śp. Andrzej Mitera – od żony z synami

NIEDZIELA  24 XII 2023  –  WIGILIA

Godz. 7.00 – 1) Śp. Ignacy Zdeb

2) Teresa Kawula – z int syna z żoną – 30 dz. po śmierci

Godz. 9.00 – 1) zmarli z rodz. Marszałków i Ptaków i ks. Adama Ptaka – z Ok. Imienin;

Godz. 10. 00 – DPS

Godz. 11:00 – 1) Śp. Ewa Śpiewak – od męża z rodz.;

2) Śp. zmarli z rodz. Kocików i Jungów;

Godz. 23.30 – Jutrznia Adwentowa;

Godz. 24.00 – PASTERKA

1. w int. Ks. Prałata Aleksandra Dychtonia – dziekczynna za otrzymane łaski, zdrowie, długie lata życia – od wdzięcznych rodzin
  2. Śp. Maria Julian oraz syn Stanisław Szczerbowie – 3 rocz. śmierci
  3. Śp. Ryszard Nawojczyk – 17 rocz. śmierci