INTENCJE  MSZALNE  OD  19  -  25  LIPCA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  19 VII - 

Godz. 7.00 – Śp. Cecylia, Marek, Edward, Jerzy Porębscy – w rocznicę śmierci Cecylii;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Bronisława, Marian, Zbigniew Zaranek, w 34. rocznicę śmierci Mariana;

WTOREK – 20 VII –.Bł. Czesława, kapł.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od córki Teresy z mężem;

Godz. 18.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od ojca chrzestnego Stanisława;

ŚRODA – 21 VII – Św. Wawrzyńca z Brindisi, kapł. i dra Kośc.; św. Apolinarego, bpa i męcz.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od córki Jolanty z mężem;

Godz. 18.00 – Śp. Krystyna Grzyb – od Pracowników Szkolno-Przedszkolnego Zespołu Sacré Coeur;

CZWARTEK – 22 VII – Św. Marii Magdaleny

Godz. 7.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od wnuka Dawida z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józefa, Henryk i Stanisław Sterkowiec – od Bożeny Babicz;

                        2) Śp. Lucyna Bożek – w 7. dzień po śmierci – od dzieci;

PIĄTEK – 23 VII  -  Św. Brygidy, zak., patronki Europy.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od wnuczki Małgorzaty z mężem;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Iwona Kubiś – od kuzynki Bożeny Babicz;

SOBOTA – 24 VII – Św. Kingi, dziew.

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od wnuczki Marii z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od chrześniaka Witolda Tadel z rodziną;

2) Śp. Antoni Wilk;

 

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  25 VII 2021 – Niedziela Synodalna

ZBIÓRKA DO PUSZEK NA OFIARY NAWAŁNIC W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

Godz. 7.00 – 1) Śp. Dominik Smagacz – z okazji Dnia Taty – od córki Angelin z rodziną;

                        2) Śp. Eugeniusz Gądek – od wnuczki Katarzyny z narzeczonym;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Anna i Jan Przeklasowie;

                        2) Śp. Stanisław Bargieł;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – Śp. Anna Typer – od rodziny;

Godz. 17.00 - Śp. Kazimierz Brożek – od wnuka Grzegorza z rodziną.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

XXII Tydzień św. Krzysztofa – w dniach 18-25 lipca 2021 obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – będziemy modlić się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne ich podróżowanie. Ważnym punktem obchodów będzie też błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz wsparcie misjonarzy w zdobywaniu środków transportu. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów są słowa: W drogę do Źródła Życia. Przy tej okazji do wszystkich użytkowników pojazdów corocznie kierowany jest także apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W roku 2020, pomimo trudności – dzięki ofiarności wszystkich dobroczyńców. Łącznie suma przekazanej pomocy od MIVA Polska wyniosła 796.021 Euro: na projekty ogólne – 733.927 Euro; projekty szczególne: rowery i motorowery dla katechistów misyjnych – 16.594 Euro i na zakup 2 ambulansów na misje – 45.500 Euro. Przy pomocy MIVA Polska w roku 2020 zostało zakupionych łącznie 137 pojazdów dla misjonarzy: − 52 samochody (terenowe i osobowe), 4 busy i 2 ambulanse; − 24 motocykle i 51 rowerów dla katechistów misyjnych; − 2 traktory oraz jeden koń z wozem. Środki transportu w misjonarskim posługiwaniu odgrywają ważną i niezastąpioną rolę. Nie tylko ułatwiają i umożliwiają codzienną pracę, ale i pomnażają możliwości pomocy i częstszej obecności w wielu wspólnotach i stacjach misyjnych oddalonych od misyjnego centrum.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XVI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  18  LIPCA  2021 r.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

1. Przeżywamy III niedzielę lipca. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bez naszych otwartych serc nie będzie mogło się ono utrzymać i funkcjonować, tym bardziej, że teraz prowadzone są tam remonty generalne starego budynku.

2. Tauron przysłał nam wyrównanie za zużyty gaz do ogrzewania w kościele w okresie od czerwca 2020 – do czerwca 2021 – mamy do zapłacenia ponad 7 tys. złotych.

            3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. W okresie wakacyjnym nie będzie w czwartki adoracji w ciszy – od 20.00 – 21.00.

4. W środę przed Mszą świętą podczas adoracji będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

5. W niedzielę za tydzień, 25 lipca po wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Prosimy zaczekać i nie odjeżdżać przed poświęceniem.

5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: we wtorek – bł. Czesława, kapł.; w środę – św. Wawrzyńca z Brindisi, kapł. i dra Kośc.; św. Apolinarego, bpa i męcz.; w czwartek - św. Marii Magdaleny; w piątek – św. Brygidy, zak., patronki Europy; w sobotę - św. Kingi, dziew. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

6. Rada Parafialna na ostatnim zebraniu postanowiła, że zanim rozpoczniemy malowanie kościoła, musimy poprawić jego ogrzewanie i wentylację, dlatego trzeba założyć pompy ciepła. Poszukujemy sponsorów, bo koszty są dosyć duże.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek.

10. Zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, są prowadzone u przewodnika grupy nr 3 ks. Sebastiana Ligęski - wikariusza z Mościc pod numerem telefonu: 796 625 637. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku Grupy nr 3 św. Brata Alberta.

 

11. W miesiącach wakacyjnych tj. w lipcu i w sierpniu biblioteka parafialna będzie zamknięta.

12. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

13. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

14. Pijani kierowcy - wiozą śmierć! Św. Krzysztof patron podróżujących i kierowców, którego wspomnienie obchodzimy 25 lipca, wzywa nas do rachunku sumienia - jakimi jesteśmy ludźmi, jako użytkownicy dróg?

Przykład św. Krzysztofa wzywa nas do tego, by popatrzeć na nasze życie, czy my również, także na drodze, innym niesiemy Jezusa, czy niesiemy dobro innym ludziom. Czas zadać sobie pytanie: w jaki sposób kierujemy pojazdem, jak traktujemy innych uczestników ruchu drogowego? Nie zabijaj!  Wiele osób alarmuje, że czas pandemii sprzyja pogłębianiu plagi pijaństwa, dlatego tym bardziej konieczne są wciąż powtarzane apele: piłeś, nie jedź! Przykazanie Dekalogu Kierowcy MIVA Polska: „Nie zabijaj - bądź trzeźwy” - mówi wprost, że siadanie za kierownicą pod wpływem alkoholu to grzech ciężki, bo stwarza zagrożenie życia i zdrowia naszego oraz innych ludzi. O tym, do jakiego dramatu prowadzi jazda po alkoholu pokazuje choćby ostatni głośny wypadek ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło pod Stalową Wolą. Przez pijanego kierowcę życie straciło małżeństwo, które osierociło trzech kilkuletnich synów. - Niech to dojdzie do nas: „Pijani kierowcy wiozą śmierć”, bo około 10 procent wypadków śmiertelnych, według statystyk policyjnych, powodują właśnie pijani kierowcy! Współodpowiedzialni! - Nigdy nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu. - Musimy reagować! Widząc osobę, która po alkoholu chce usiąść za kierownicą i prowadzić pojazd, musimy zdecydowanie reagować. Trzeba tego człowieka powstrzymać! Nasza bierność może mieć również konsekwencje jako współuczestnictwo w dokonaniu przestępczego czynu na skutek, którego zginęli ludzie! - Podziękuj też Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku - pomagając misjonarzom w zakupie środków transportu. Krajowy Duszpasterz Kierowców Ks. dr Marian Midura www.duszpasterstwokierowcow.pl

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.