5 Niedziela Wielkiego Postu

18 do 24 marca 2024 r.

1. W sobotę rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny (16-14 marca), która będzie odmawiana po każdej Mszy św.. Jest to odpowiedź na zaproszenie Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – było przewodniczącego KEP.
  2. We wtorek (19 marca) obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. wieczorna w poniedziałek już będzie z uroczystości, a we wtorek Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę (24 marca) będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm i procesja przed Mszami św. o godz.: 7.00; 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o 11.00 odbędzie się konkurs palm.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyża w piątek o godz. 9.00 i 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 (składka z nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do kościoła); Inne nabożeństwa: Codziennie adoracja w ciszy godzinę (od 17.00) przed Mszą świętą wieczorną, a w piątek również po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 (z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty); nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
  5. Spotkania grup: Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na zbiórki: lektorów we wtorek (19 marca) po Mszy św. wieczornej; ministrantów i kandydatów w sobotę (23 marca) na godz. 9.00.
  6. W imieniu Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej, która przejdzie ulicami Tarnowa. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Wielką Środę i rozpocznie o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku (informacja na plakatach w gablotach).  Jako jedna z parafii tarnowskich jesteśmy szczególnie zaproszeni do udziału i włączenia się w tą Drogę Krzyżową, która pomoże nam w głębszym przeżyciu Triduum Paschalnego. Wybierając się na to nabożeństwo zabierzmy ze sobą lampiony.
  7. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie parafii i inwestycje. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać!
  8. Akcja Katolicka w poniedziałek (18 marca) po Mszy św. wieczornej rozpocznie wykonywanie stroików wielkanocnych (zaproszeni sią chętni do pomocy). Stroiki będą rozprowadzane w Niedzielę Palmową po każdej Mszy św. i Wielkim Tygodniu, a ofiarami wspieramy inicjatywy Akcji Katolickiej.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć, wspierając Caritas, świąteczne baranki. Również istnieje możliwość składnia  produktów spożywczych długoterminowych do kosza w przedsionku. Przygotowane przez Panie z parafialnej Caritas paczki dla rodzin ubogich będzie można odebrać w Wielką Środę  (27 kwietnia) w godz. od 15.00 do 16.30.

1. Całość ogłoszeń na wydrukowanych kartkach (do zabrania) oraz na stronie internetowej parafii.

1. Solenizantom tego tygodnia, a szczególnie tym, którym patronuje św. Józef życzymy wszelkiego błogosławieństwa Bożego. Z tej okazji serdeczne życzenia składamy również ks. Józefowi Żurowskiemu, który systematycznie wspiera nas i naszą wspólnotę swoją posługą kapłańską. Życzymy dużo zdrowia i łaski za przyczyną patrona św. Józefa i Najświętszej Maryi Panny – Królowej Apostołów.

1. 17 marca, a więc dokładnie dzisiaj, swoje imieniny obchodził Śp. Ks. Zbigniew Krzyszowski – proboszcz tutejszej parafii. Pamiętamy o Nim w naszej wdzięcznej modlitwie. Przy tej okazji dziękujemy za waszą pamięć o Śp. Ks. Zbigniewie, za zamówione Mszach św. w Jego intencji i uczestnictwo w nich oraz przyjęte Komunie święte. R.I.P.

INTENCJE  MSZALNE  Od 18 do 24 marca 2024  ROKU

PONIEDZIAŁEK  18 III

Godz. 7.00 –   1) Śp. Zofia Góra – 1 rocz. śmierci od siostry Anny

Godz. 10.00 – 1) Śp. Ks. Zbigniew Krzyszowski – z ok. |Imienin – od prac. i mieszk. DPS

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józefa Kożuchowska – z ok. Imienin – od sąsiadów

2) Śp. Zygmunt Lutkiewicz – 3 rocz. śmierci – od wnuczki Marleny z rodz.

Poza Parafią:   Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Julian Lenart – od brata z żoną z Mielca

WTOREK – 19 III Urocz. Św. Józefa

Godz. 7:00 –   1) Śp. Józef Sołtysod syna Pawła z rodz.

Godz. 9.00 -    1) Śp. Maria Józef Wójcik oraz Janinaod Czesława Wójcika

Godz. 18.00 – 1) Śp. Józefa Sterkowiec – od córki Krystyny z rodz.

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Julian Lenart – od Renaty i Piotra Żywców

ŚRODA – 20 III Nowenna do MBNP

Godz. 7:00 –   1) Śp. Ryszard Sołtys – od kolegi Józefa Patyk i Krzysztofa Kopeć

Godz. 18.00 – 1) Śp. Bronisław Partyka – 37 rocz. śmierci

Poza Parafią: Ks. Józef Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Julian Lenart – od bratanicy Elżbiety z rodz.

CZWARTEK  – 21 III

Godz. 7.00 –   1) Śp. Stanisław Ćwik – od wnuka Macieja

Godz. 18.00 – 1) Śp. Wiktoria Józef Marecik – 20 rocz. śmierci - od dzieci

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Stanisław Ćwik – od Gabrieli i Bartłomieja Mazur

PIĄTEK – 22 III Droga Krzyżowa 9.00. i 17.30, Adoracja 18.30-21;

Godz. 7:00 –   1) Śp. Józef Kras – od Krystyny i Józefa Ptak

Godz. 18.00 – 1) Śp. Władysław Nagórzański

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Julian Lenart – od rodz. Kiełbasów

SOBOTA – 23 III

Godz. 7:00 –   1) Śp. Grzegorz Kołodziej – od wujka Bogdana i Janusza z rodz.

Godz. 18.00 - 1) Śp. Józef Sołtys – od Marcina z rodz.

2) Śp. Kazimierz Kawula – od córki Bożeny z rodz.

NIEDZIELA  PALMOWA - 24 marca; Gorzkie żale – 16.00

Godz. 7.00 –   1) Śp. Krystyna Ryba – od III Róży

Godz. 9:00 –   1) Śp. Mariola Paprocka – w dniu Imienin

Godz. 10.00 – DPS za parafian

Godz. 11:00 – 1) w int. Piotra – w 10 rocz. ur. – o Boże błog. I opiekę NMP

Godz. 17.00 - 1) Śp. Stanisława Motykaod córki Agaty z rodz.