INTENCJE  MSZALNE  OD  11  -  17  PAŹDZIERNIKA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  11 X -  Św. Jana XXIII, pap.

Godz. 7.00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od sąsiadów z ul. Spacerowej i Zielnej;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Stanisław Florek – od wnuczki Madzi;

 

WTOREK – 12 X – Św. Jana Beyzyma, kapł..

Godz. 7:00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od sąsiadów z ul. Spacerowej i Zielnej;

Godz. 18.00 – Śp. Stanisław Florek – od sąsiadów Andrzeja i Moniki Bocheńczak z dziećmi;

 

ŚRODA – 13 X – Św. Hinirata Koźmińskiego, kapł.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od rodziny Urbanów i Marii Skrzek;

                        2) Krystyna Grzyb – od sąsiadów Anity i Stanisława Łabędź;

Godz. 18.00 –Śp. Alojzy Witek – od sąsiadów Łaguz i Błaszczyk z Pleśnej;

Godz. 19.00 – Katecheza dla klas III przed I Komunią św.

 

CZWARTEK – 14 IX – Św. Kaliksta I, pap. i Św. Marii Małg. Alacoque, dziew.

Godz. 7.00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od brata Marka z rodziną;

                        2) Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od sąsiadów Lisowskich;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Krystyna Grzyb – od sąsiadów Teresy i Wiesława Surmacz;

                        2) Śp. Krystyna i Michał Tryba oraz syn Waldemar;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

PIĄTEK – 15 X –

Godz. 7:00 – Śp. Alojzy Witek – od Anny i Janusza Wadas – sąsiadów córki Beaty;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 18.00 – Śp. Józef Patuła;

 

SOBOTA – 16 X – Św. Jadwigi Śląskiej

Godz. 7:00 – 1) W intencji Bartłomieja – z okazji 23 urodzin -z podziękowaniem za wszystkie

                        otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego,

 głęboką wiarę, przez wstawiennictwo NMP i św. Jana Pawła II – od Rodziców;

2) Śp. Krystyna Grzyb – od cioci Frani z mężem;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od siostrzenicy Joanny Fudalej z rodziną;

2) Śp. Władysław Nagórzański – od żony Otylii;

 

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  17 X 2021

 

Godz. 7.00 – Śp. Helena i Antoni Gancarz – od syna Kazimierza z żoną;

Godz. 9:00 – W intencji Danuty i Grzegorza – z okazji 40. rocznicy ślubowań małżeńskich – dziękczynna

                          za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – 1) W intencji Rafała Kościółek – dziękczynna za dary Ducha Świętego otrzymane wraz

 z przyjęciem sakramentu bierzmowania, zdrowie i zdolności w nauce, z prośbą o dalsze Boże

 błogosławieństwo oraz opiekę NMP – od wujka Jacka z rodziną;

2) W intencji wnuków Oli i Witolda – z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo na kolejne

lata – przez wstawiennictwo NMP i błagalna o pomoc Ducha Świętego dla ich rodziców;

Godz. 13.30 – Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, związana z poświęceniem książeczek;

Godz. 17.00 – W intencji Magdaleny i Łukasza - w rocznicę ślubu – o Boże błogosławieństwo, dary Ducha

                        Świętego i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XXVIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  10 PAŹDZIERNIAKA  2021 r.

 

1. Dziś obchodzimy w Polsce XXI Dzień Papieski, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Dziś o godz. 9.00 – w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmisja w Polsat News); o 17.25 – TVP 1 wyemituje Koncert Galowy XXI Dnia Papieskiego pt. „Nie lękajcie się miłości”. Wystąpią m.in. Katarzyna Cerekwicka, Siewcy Lednicy, Marcin Sójka, Tomasz Szczepanik (lider zespołu Pectus), Maciej Miecznikowski, Viola Brzezińska oraz zespół absolwentów Fundacji – Tylko Ty. Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka do puszek środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych, a niezamożnych osób z małych miejscowości. Po prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

2. Katecheza dla klas III związana z przygotowaniem do przyjęcia I Komunii św. będzie w środę o godzinie 19.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 17 X 2021 r. o godzinie 13.30, podczas której otrzymają książeczki do modlitwy.

3. Spotkanie członków Akcji Katolickiej będzie w środę, 13 X, po Mszy św. wieczornej i procesji fatimskiej. Na procesję zapraszamy z lampionami i białymi chusteczkami.

4. Nabożeństwa Różańcowe odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Do przewodniczenia modlitwie różańcowej w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek – Koło św. Stanisława; we wtorek – Członków Róży Męskiej; w środę Członków Akcji Katolickiej; w czwartek – Uczestników katechez „Młodzi na progu”; w piątek – DSM; w sobotę – uczniów klas VII; w niedzielę – lektorów.

5. Próba śpiewu psalmów będzie w sobotę o 9.00, a ministranci mają spotkanie o 9.30.

6. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – Św. Jana XXIII, pap.; we wtorek - bł. Jana Beyzyma, kapł.;– w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.; w czwartek - św. Kaliksta I, pap. i męcz. oraz św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziew.; w piątek – św. Teresę od Jezusa, dziew. i dra Kośc.; w sobotę - św. Jadwigę Śląską. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i urodziny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia - obfitości Bożych łask.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po różańcu.

8. Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godzinie 17.00.

9. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

8. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz do nabywania ciekawych książek religijnych. Rozprowadzamy Kalendarz rolniczy w cenie 23 zł oraz kalendarz ścienny z wieńcami - w cenie 6 zł.

9. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324). W tym roku nie rozpoczniemy prac związanych z malowaniem kościoła, i nie założymy pompy ciepła, gdyż tylko pięć rodzin wpłaciło ofiary na ten cel. W dalszym ciągu poszukujemy sponsorów.

10. Do dnia dzisiejszego dzięki parafiom, które odpowiedziały na apel biura misyjnego, zebrano ponad 20 ton nakrętek plastikowych, w wyniku czego wybudowane zostały w Czadzie dwie studnie, a trzecia jest w budowie w Republice Środkowoafrykańskiej. Tym, którzy w tym przedsięwzięciu zaznaczyli swoją aktywną obecność – dziękujemy. Myśląc o budowie kolejnych studni w Afryce, prosimy o dalsze zbieranie wspomnianych nakrętek plastikowych, powszechnie dostępnych.

11. Siostry Karmelitanki bose serdecznie zapraszają do klasztornej kaplicy 15 października w uroczystość św. Teresy od Jezusa (z Avila)  - reformatorki karmelu i doktora kościoła - na odpustową mszę świętą o godzinie 18.00, ul. Krzyska 19; Tarnów.

12. Wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa, zapraszamy na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Nowackiego. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby. Dzień naszego spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 23-tej już rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zapoznamy się też bliżej z postacią bł. Karoliny. Podczas spotkania, jak zwykle, zapewniamy tradycyjną drożdżówkę z herbatą, w związku z czym prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili swoją obecność za pomocą kwestionariusza umieszczonego pod linkiem:  https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/82. Uprzejmie o to prosimy, gdyż będzie to bardzo pomocne w organizacji spotkania. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 października. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 14.00.

13. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 10 do 17 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i zaprasza do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.

14. Istnieje możliwość uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła  przez Internet. Aby zalogować się do naszej strony trzeba wybrać: WWW.swstkostka.pl; następnie - Aktualności, a potem: Transmisja nabożeństw.

15. W czwartek, 14 X przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Módlmy się za wychowawców tak żyjących, jak też tych, którzy odeszli do wieczności. Od 20.00 do 21.00 zapraszamy na ADORACJĘ W CISZY z okazją do spowiedzi.

16. W piątek, 15 X po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.