INTENCJE  MSZALNE  OD  12  -  19  WRZEŚNIA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  13 IX -  Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kośc.; Dzień Fatimski

 

Godz. 7.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od Faustyny i Arkadiusza oraz Mikołaja Czudeckich

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Ś. Mieczysław Babicz – od siostrzenicy Krystyny z rodziną;

 

WTOREK – 14 IX – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Godz. 7:00 – 1) Śp. Dariusz Kwaśny – od rodziny Kociołów;

                        2) Za dusze w czyśćcu cierpiące;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Piotr Rak – w III rocznicę śmierci – od rodziny Wąsików;

2) Śp. Cecylia i Stanisław Pachowicz – w rocznicę śmierci;

 

ŚRODA – 15 IX – NMP Bolesnej.

Godz. 7:00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od Grażyny i Grzegorza Moździerz z dziećmi;

Godz. 18.00 – W intencji Pani Marii Hajduk z okazji imienin i urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski,

z prośbą o dalsze za wstawiennictwem NMP;

 

CZWARTEK – 16 IX – Św. Korneliusza pap. i Cypriana, bpa i męcz.

Godz. 7.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od rodziny Nadziejków;

Godz. 18.00 – W intencji Józefa – dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże

 błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, głęboką wiarę, zdrowie duszy i ciała oraz opiekę

 NMP i Świętego Patrona;

 

PIĄTEK – 17 IX – Św. Roberta Bellarmina, bpa i dra Kośc. I św. Zygmunta Felińskiego, bpa

Godz. 7:00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od cioci Genowefy z rodziną;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Ludwika Korcel;

                        2) Śp. Józef, Maria, Henryk Brożek w 35. rocznicę śmierci Marii;

 

SOBOTA – 18 IX – Uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona Polski i Parafii

Godz. 7:00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od Bernadety i Marka Majzner z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Elżbieta i Franciszek Ptasińscy – od córki Marii z mężem;

2) Śp. Maria, Jan i Marian Adwent;

 

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  19 IX 2021

ODPUST PARAFIALNY

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie

 

Godz. 7.00 – 1) Śp. Antonina Kasiowniak;

                        2) Śp. Jarosława Oleksyk – w 30. dzień po śmierci;

Godz. 9:00 – 1) W intencji Marii Wrona z okazji imienin – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą

   o dalsze, o zdrowie i opiekę NMP na kolejne lata życia;

                        2) Śp. Maria Salamon – od syna z okazji imienin;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – 1) W intencji Agnieszki i Piotra Lech – w 25. rocznicę ślubu – dziękczynna  otrzymane łaski,

                        zdrowie, zgodę i miłość w rodzinie, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, wzrost miłości

do Chrystusa Eucharystycznego i NMP Opiekunki Rodzin;

                        2) Msza św. dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo,

                        mocną wiarę dla całej rodziny, szczęśliwy powrót Józefa i o łaskę dobrej śmierci dla Otylii;

Godz. 17.00 - Śp. Alojzy Witek – od syna z żoną i córkami.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

OGŁOSZENIA  NA  XXIV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  12  WRZEŚNIA  2021 r.

 

1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca września. Jest to dzień beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Zakładu dla ociemniałych w Laskach. Msza św. beatyfikacyjna rozpocznie się o godzinie 12. Zechciejmy oglądać transmisję telewizyjną. Po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.

2. Za tydzień będzie odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Stanisława Kostki. Sumę odpustową o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski. W tym dniu przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Caritas Diecezji Tarnowskiej serdecznie dziękuje Państwu za ofiary złożone do puszek  przeznaczone na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebraliśmy dwa tysiące pięćset złotych.

4. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza – dzieci klas III oraz młodzież klas VIII mają katechezę w szkole, zaś przygotowanie bezpośrednie do I Komunii św. i do bierzmowania – we własnej parafii. Należy przestrzegać pilnie tego zarządzenia.

5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek - Św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kośc.; Dzień Fatimski; we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę – Matki Bożej Bolesnej; w czwartek Św. Korneliusza pap. i Cypriana, bpa i męcz.; w piątek - św. Roberta Bellarmina, bpa i dra Kośc. i św. Zygmunta Felińskiego, bpa; w sobotę - Uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona Polski i naszej Parafii. Wszystkim obchodzącym swoje urodziny i imieniny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

6. Przez cały tydzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

7. W środę przed Mszą świętą będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15 do 17.45 oraz w niedziele od 10.00 – 11.00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym: „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek. Rozprowadzamy jeszcze piękne wydanie „Gość Extra” wydany z okazji beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w cenie 10 zł.

11. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

13. Wydaje się, że w tym roku nie rozpoczniemy prac związanych z malowaniem kościoła, i nie założymy pompy ciepła, gdyż tylko trzy rodziny wpłaciły na ten cel. W dalszym ciągu poszukujemy sponsorów.

15. Sołtys Zbylitowskiej Góry informuje, że III rata podatku gruntowego i od nieruchomości za 2021 rok będzie przyjmowana w dniach: 11.09 (sobota – w godzinach 9.00-12.00), 13.09 (poniedziałek – w godzinach 15.00-18.00) i we wtorek – 14.09.2021 w godzinach 15.00-19.00) w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze.

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.

 

Modlitwa na czas przygotowania do beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej: Boże, źródło wszelkiej świętości, stajemy przed Tobą w przededniu beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Wysławiamy Cię za wielki dar nowych błogosławionych dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Dziękujemy Ci, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Pasterza wielkiej wiary i głębokiego życia duchowego, oddanego Trójedynemu Bogu i Jego Matce Maryi, troszczącego się o godność każdego człowieka i naszej Ojczyzny. Dziękujemy Ci za matkę Elżbietę Różę Czacką, która przyjęła utratę wzroku w młodości jako krzyż i z krzyża Chrystusa czerpała moc do służenia niewidomym na duszy i ciele tworząc Dzieło Lasek. Boże, dajesz nam nowych Błogosławionych, którzy wciąż żyją w naszej pamięci, a wielu z nas wspomina spotkania z nimi i ich słowa. Dziś jeszcze bardziej stają się naszymi nauczycielami i przewodnikami w trudnej codzienności. Mówią nam, że także w naszych czasach trzeba i można służyć jedynie Bogu i ludziom, iść Chrystusową drogą Zbawienia. Boże nasz Ojcze, daj nam dobrze przygotować się na to wyjątkowe wydarzenie w świątyni Opatrzności Bożej. Spraw, aby te beatyfikacje zaowocowały w życiu każdego z nas, by nasze życie było bardziej zwrócone ku Tobie, a wiara zajmowała w nim więcej miejsca i wpływała bardziej na styl życia. Niech Chrystusowa Ewangelia głębiej kształtuje naszą codzienność we wszystkich jej wymiarach, a Maryja Matka Zbawiciela wspiera nas w dążeniu do swego Syna. Niech w naszym życiu będzie więcej wzajemnej miłości, zrozumienia i przebaczenia, szacunku i poświęcenia. Prosimy, aby nadchodząca beatyfikacja wydała trwały owoc, gdyż tak bardzo potrzebujemy duchowej przemiany i umocnienia. Niech ten dzień przeżywany we wspólnocie Kościoła pomnoży i umocni naszą jedność w wierze i miłości oraz zjednoczy nas wszystkich wokół najwyższych wartości przewyższających wszelkie podziały. Niech nasza Ojczyzna, także w dwudziestym pierwszym wieku, tak jak w całej swej historii, pozostanie wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Maryjo Królowo Polski, módl się za nami. Święty Janie Pawle II i św. Maksymilianie Kolbe módlcie się za nami, Święty Zygmuncie Szczęsny Feliński, módl się za nami, Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko módl się za nami.