INTENCJE  MSZALNE  OD  20  -  26  WRZEŚNIA  2021  ROKU

PONIEDZIAŁEK  20 IX -  Św. Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasano i Tow., męz.;

Godz. 7.00 – Śp. Dariusz Kwaśny – od kuzynki Marzeny z rodziną;

Godz. 18.00 – W intencji Eryka w 6. rocznicę chrztu – dziękczynno-błagalna o Boże błogosławieństwo, moc

Ducha  Świętego, opiekę NMP i wzrost w mądrości i łasce u Boga i ludzi;

WTOREK – 21 IX – Św. Mateusza, Ap. i Ewang.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Dariusz Kwaśny – od rodziny Szarych oraz od sąsiadów Krawczyków z mieszkania nr 2;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od Roberta Fyda z rodziną;

2) Śp. Maria Krawczyk – w I rocznicę śmierci – od rodziny;

ŚRODA – 22 IX –

Godz. 7:00 – 1) Śp. Dariusz Kwaśny – od Magdaleny i Tomasza Bęk;

2) Śp. Aniela i Franciszek Chrobak;

Godz. 18.00 – Śp. Stefan Wolnik – od wnuczki Karoliny z rodziną;

CZWARTEK – 23 IX – Św. Pio z Pietrelciny, kapł.

Godz. 7.00 – 1) Śp. Zmarli z rodziny Chrobaków z Ochotnicy Dolnej – Osiedla Kuce;

2) Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od Rafała Fyda z rodziną;

Godz. 18.00 – Śp. Stanisława, Władysław i Romuald Sitowscy;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

PIĄTEK – 24 IX –

Godz. 7:00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od Jana Fyda z rodziną;

Godz. 18.00 – Śp. Iwona Kubiś – z okazji 5. rocznicy śmierci – od męża Grzegorza i syna Eryka;

SOBOTA – 25 IX –

Godz. 7:00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od rodziny Walczaków;

Godz. 13.00 - chrzest

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stanisław Florek – od siostry Zofii z mężem;

2) Śp. Kazimierz Sobarnia – w 27. rocznicę śmierci – od córki z rodziną;

3) Śp. Stanisława, Jan, Marian Tryba;

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  26 IX 2021

Godz. 7.00 – Śp. Stefan Wolnik – od wnuka Przemka z rodziną;

Godz. 9:00 – 1) W intencji Małgorzaty i Józefa – z okazji 30. rocznicy ślubu - dziękczynna za wszystkie

otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, głęboką

wiarę, zdrowie oraz opiekę NMP i Świętych Patronów;

2) Śp. Stanisław Florek – od wnuka Bartłomieja z rodziną;

Godz. 11:00 – 1) W intencji Jolanty i Andrzeja Skóra – w 30. rocznicę ślubu – dziękczynna otrzymane łaski,

zdrowie, zgodę i miłość w rodzinie, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, wzrost miłości

do Chrystusa Eucharystycznego i NMP Opiekunki Rodzin;

2) Śp. Alojzy Witek – od sąsiadów – rodziny Ceterów;

Godz. 13.30 – W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i rodzin;

Godz. 17.00 - Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od Państwa Walczaków.

OGŁOSZENIA  NA  XXV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  19  WRZEŚNIA  2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Stanisława Kostki. Sumę odpustową o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W tym dniu przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W imieniu Księdza Rektora składamy Państwu serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

2. W niedzielę za tydzień o godzinie 13.30 będzie specjalna Msza święta dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w naszej parafii. Dzieci otrzymają różańce i nauczą się odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W następną niedzielę, 26 IX, przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość i w tej intencji odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości. Autobus zbierający pielgrzymów odjeżdża ze Zbylitowskiej Góry. W całej naszej Diecezji modlimy się za osoby dotknięte różnymi uzależnieniami. Będzie to także niedziela synodalna.

4. W niedzielę, 26 IX po Mszach św. odbędzie się liczenie wiernych przychodzących do kościoła na Mszę św. i przyjmujących Komunię św.

5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek - Św. Andrzeja Kim Taegon, kapł., Pawła Chong Hasan i Tow., męcz.; we wtorek – Św. Mateusza, Ap. i Ewang.; w czwartek Św. Pio z Pietrelciny, kapł. Wszystkim obchodzącym swoje urodziny i imieniny oraz rocznice składamy serdeczne życzenia – obfitości Bożych łask.

6. Przez cały tydzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

7. W środę przed Mszą świętą będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15 do 17.45 oraz w niedziele od 10.00 – 11.00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym: „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek. Rozprowadzamy także piękne kalendarze w cenie 23 zł i ścienne w cenie 6 zł.

10. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

11. Wydaje się, że w tym roku nie rozpoczniemy prac związanych z malowaniem kościoła, i nie założymy pompy ciepła, gdyż tylko cztery rodziny wpłaciły na ten cel. W dalszym ciągu poszukujemy sponsorów.

12. Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godzinie 17.00. Prosimy o przybycie dziewczęta ze szkoły podstawowej, od I klasy, które chcą zapisać się do DSM.

11. Gminne Biuro Spisowe w Tarnowie uprzejmie przypomina, że do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każda osoba mieszkająca w Polsce jest zobowiązana do udziału w spisie. Wystarczy zalogować się na stronę www.spis.gov.pl  i wypełnić kwestionariusz. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą spisać się w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym  w Tarnowie pl. Kazimierza Wielkiego 2 lub w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4. Marek Dzikiewicz Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego.