INTENCJE  MSZALNE  OD  22  -  28  LISTOPADA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  22 XI - Św. Cecylii, dziew. i męcz.

Godz. 7.00 – 1) W intencji Alicji – o szczęśliwy przebieg operacji, zdrowie i pogodzenie się z wolą Bożą;

2) Śp. Henryka Ptak – od Marii Kawula;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 11.00 – 1) Śp. Antonina, Ignacy, Rudolf, Alicja Mróz i Mirosława;

2) Śp. Kazimierz Pyzdek i jego rodzice: Stanisława i Kazimierz;

 

WTOREK – 23 XI – Św. Klemensa I pap. i męcz..

 

Godz. 7:00 – 1) Śp. Henryka Ptak – od sąsiadki Krystyny Brożek oraz rodziny Niedzielskich;

2) Śp. Zuzanna Ścieńska – w 3. rocznicę śmierci – od syna Ryszarda z rodziną;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Helena, Adam, Zbigniew Żmudowie;

2) Śp. Piotr Słonina – od rodziny;

 

ŚRODA – 24 XI  - Św. Andrzeja Dung-Lac, kapł. i Tow., męcz.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Henryka Ptak – od sąsiadów Sołtysów z rodziną;

                        2) Śp. Stanisława i Kazimierz Pyzikowie;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Maria i Paweł Pękalowie oraz Janina Żak i Kazimierz Rączkowski;

2) Śp. Leszek  Kras – od brata Stanisława z żoną;

 

CZWARTEK – 25 IX - Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziew. i męcz.

Godz. 7.00 – Śp. Henryka Ptak – od rodziny Kawula i chrześnicy Grażyny;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Katarzyna i Ludwik Korczykowie – z okazji imienin Katarzyny;

2) Śp. Anna Sokołowska;

Godz. 20.00 – 21.00 – Adoracja w ciszy;

 

PIĄTEK – 26 X

Godz. 7:00 – Śp. Henryka Ptak – od Grażyny i Pawła;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian;

Godz. 18.00 –Śp. Bolesław Sikora;

 

SOBOTA – 27 XI

Godz. 7:00 – 1) Śp. Henryka Ptak – od rodziny Sadlejów oraz śp. Genowefa Sadlej w 10. rocznicę śmieirci;

                        2) Śp. Tomasz Sokołowski;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Julian Hajduk – w 23. rocznicę śmierci – od Rodziny;

2) Śp. Stanisław Florek – od rodziny Buratowskich;

3) Śp. Stanisława, Jan, Marian Trybowie

 

I NIEDZIELA  ADWENTU  -  28  LISTOPADA  2021

Godz. 7.00 – 1) Śp. Zdzisław Olech;

2) Śp. Zygmunt Zieliński;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Stanisława i Tadeusz Skorupowie w 21. rocznicę śmierci Tadeusza;

2) Śp. Maria, Jan Mortek oraz synowie Marian i Stanisław;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – 1) W intencji wnuków Marcelka i Niny Kubickich – dziękczynno-błagalna o potrzebne łaski

     i Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP

2) Śp. Zdzisław Słonczyński – z okazji imienin – od rodziny;

Godz. 17.00 – Śp. Paulina Małek – w II rocznicę śmierci.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

 

OGŁOSZENIA  NA  UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  21  listopada  2020 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po wszystkich Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Z tego tytułu możemy zyskać odpust zupełny. Jest to symboliczne zakończenie roku liturgicznego, a także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego. W naszej parafii na Mszy św. o godzinie 11 zostaną przyjęci do grona ministrantów nowi kandydaci.

2. Caritas Polska i Caritas naszej Diecezji uprzejmie proszą, aby dzisiaj, po każdej Mszy św., została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc liczebnie bardzo małym polskim parafiom, które włączają się w opiekę nad migrantami na granicy wschodniej. Caritas w przygranicznych parafiach stawia "Namioty Nadziei" z żywnością i paczkami dla migrantów. Organizacja przekaże też pieniądze ośrodkom dla migrantów, którzy wystąpią lub wystąpili o azyl w Polsce. Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego.

3. Przez cały listopad – wypominki połączone z różańcem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z modlitwą za zmarłych i o ustanie pandemii będą celebrowane w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po różańcu.

5. W czwartek od 20.00 do 21.00 zapraszamy na adorację w ciszy z okazją do spowiedzi.

6. Biblioteka parafialna będzie otwarta w środy od 17.15– 17.45 i w niedziele od 10.00 – 11.00.

7. Serdeczne dziękujemy za ofiary przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

11. Za tydzień rozpocznie się święty czas adwentu oraz nowy rok kościelny i duszpasterski. Już dziś w sposób szczególny zapraszamy dzieci do uczestnictwa w roratach. Roraty będą w dni powszednie o godzinie 6.30 rano za względu na dzieci ze Szkoły Sióstr Sacré Coeur i będą kończyły się o 7.15, by wszystkie dzieci, które chcą brać w nich udział mogły zdążyć do swoich szkół. Także o godzinie 18.00 będzie Msza św. roratnia dla tych, którzy nie mogą przyjść rano. Jest to dobry sposób lepszego przygotowania do Bożego Narodzenia oraz do ostatecznego spotkania z Chrystusem na końcu czasów. Będziemy rozprowadzali świece Caritas (małe i duże), w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki Bożonarodzeniowe. Zgodnie z tradycją okres Adwentu, który rozpoczniemy za tydzień jest dla nas wszystkich czasem szczególnej troski o ludzi ubogich, samotnych i potrzebujących naszego wsparcia. Ofiary składane z tej okazji za świecę (mała 7 zł; duża 20 zł.) także ofiara za opłatki – nie mniej niż 5 zł są przeznaczone na cele charytatywne. Od ponad dwóch dekad Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje oraz na  pomoc dzieciom w krajach, gdzie pracują nasi misjonarze. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadza blisko 3 miliony świec.

12. Za tydzień przypada 12. rocznica święceń biskupich Andrzeja Jeża, biskupa tarnowskiego. Niech Pan Go strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi i broni przed jego nieprzyjaciółmi.

13. Zachęcamy do lektury czasopism, w tym „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, Promyczka i Małego Promyczka dla dzieci oraz do nabywania ciekawych książek religijnych.

14. Prosimy uprzejmie o przestrzeganie przepisów sanitarnych, szczególnie o noszenie maseczek.

15. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Cecylię, dziew. i męcz.; we wtorek - Klemensa I pap. i męcz.; w środę – św. Andrzeja Dung-Lac, kapł. i Towarzyszy męcz.; w czwartek – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziew. i męcz. Obchodzącym urodziny, imieniny i rocznice składamy serdeczne życzenia.

            16. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży oferuje publikację „Restart – 9 dni do nowego życia” jako propozycję dla młodych ludzi, którzy stoją w miejscu jakiegoś „zawieszenia” w życiu i szukają sposobu na wewnętrzną odnowę. Poruszane treści opowiadają historię człowieka, który zagubił coś cennego w życiu, ale po drodze doświadczył zmiany i stał się sobą na nowo. Podczas 9 dni czytelnik poznaje perspektywę Boga i wartości takie, jak bezwarunkowa miłość, dom, relacje, nadzieja na dobrą przyszłość. Publikacja zawiera chrześcijański punkt widzenia i jednocześnie prezentuje uniwersalne doświadczenie człowieka, który poszukuje swojego wewnętrznego „ja” i drogi szczęśliwego życia. Zamysłem autorów jest tworzenie przestrzeni do wymiany myśli, dociekania i spotkania z samym sobą, aby budować życie dojrzałe i oparte na naturalnych wartościach. Całość jest rozplanowana na 9 dni, z których każdy ma swój temat przewodni i małe zadanie, które jest konkretnym krokiem „restartu”. Do każdego rozdziału jest dołączony dodatek „Droga Pawła”, który można traktować jako część rozwijającą podstawową treść bądź jako oddzielną ścieżkę rozważań. Darmowa publikacja "Restart" adresowana do ludzi Młodych zostanie przesłana pocztą.

 

            Oddajmy teraz hołd Chrystusowi Królowi i prośmy Go o błogosławieństwo na nowy tydzień.