INTENCJE  MSZALNE  OD   26  LIPCA  -  01 SIERPNIA  2021  ROKU

 

PONIEDZIAŁEK  26 VII -  Św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Godz. 7.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od siostrzenicy z rodziną;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – 1) Śp. Stanisław, Anna, Aleksander i Anna – za rodziców i teściów z okazji 16. rocznicy

     śmierci Anny Goin;

2) Śp. Anna i Kazimierz Sokołowscy – od syna Bogdana;

WTOREK – 27 VII

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od sąsiadów Anity i Stanisława Łabędź z Mokrej;

Godz. 18.00 – Śp. Krystyna Grzyb – od sąsiadki Stanisławy;

ŚRODA – 28 VII – Św. Charbela Makhlufa, kapł..

Godz. 7:00 – Śp. Ryszard Gacek – od chrześniaka Witolda z rodziną;

Godz. 18.00 – Śp. Roman Reczek – w 3. rocznicę śmierci – od córki Elżbiety z dziećmi i wnukami;

CZWARTEK – 29 VII – Św. Marty

Godz. 7.00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od siostry Władysławy;

Godz. 18.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od Marty i Romana Szpak;

PIĄTEK – 30 VII  -  Św. Piotra Chryzologa, bpa i dra Kośc.

Godz. 7:00 – Śp. Ryszard Gacek – od szwagierki Marii Łakoma z rodziną;

Godz. 10.00 – DPS –

Godz. 18.00 – Śp. Kazimierz Brożek – od  Joanny i Tadeusza Furmańskich;

SOBOTA – 31 VII – Św. Ignacego z Loyoli, kapł..

Godz. 7:00 – Śp. Kazimierz Brożek – od Luizy i Pawła Typer;

Godz. 14.00 – Ślub

Godz. 15.30 - Ślub

Godz. 18.00 – Śp. Kazimiera i Ryszard Gacek – od kuzynki Marii;

 

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  01 VIII 2021

Godz. 7.00 – 1) Msza św. dziękczynno-błagalna – od Mieszkańców z regionu przygotowującego IV ołtarz na

                           Boże Ciało;

                        2) Śp. Stanisław Guzik w 10. rocznicę śmierci – od żony i rodziny;

Godz. 9:00 – 1) Śp. Stanisława i Stanisław Kwaśniak w rocznicę śmierci;

                        2) Śp. Dariusz Sołtys w 8. rocznicę śmierci – od rodziców;

Godz. 10.00 – DPS – W intencji Parafian

Godz. 11:00 – W intencji nowoochrzczonej Mileny – z podziękowaniem za zdrowie i opiekę NMP, z prośbą

                        o łaskę wzrostu w latach i mądrości u Boga i u ludzi;

Godz. 17.00 - Śp. Kazimierz Brożek – od rodziny Przydziałów ze Szczepanowic.

 

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  XVII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  25  LIPCA  2021 r.

1. Dzisiaj, w dzień św. Krzysztofa, w Kościele w Polsce stowarzyszenie MIVA Polska organizuje pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Modlimy się za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne ich podróżowanie, wypraszając u Boga błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Kierujący pojazdami wspierają misjonarzy w zdobywaniu środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. W roku 2020, dzięki ofiarności wszystkich dobroczyńców przekazano MIVA Polska 796.021 Euro. Z tych ofiar zakupiono 2 ambulanse, 137 pojazdów dla misjonarzy: − 52 samochody (terenowe i osobowe), 4 busy i 2 ambulanse; 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów misyjnych, 2 traktory oraz jednego konia z wozem. Ofiary na ten cel będą zbierane przy błogosławieniu pojazdów.

2. Przeżywamy także dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Niemczech, Belgii i Holandii. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na fundusze charytatywne, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

3. Papież Franciszek ogłosił, że 25 lipca 2021 r., po raz pierwszy obchodzić będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji Ojciec Święty przygotował Orędzie zatytułowane „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20). W orędziu papież wyjaśnia, że także wówczas, gdy wszystko wydaje się być pogrążone w mroku, jak podczas miesięcy pandemii, Pan nie przestaje posyłać aniołów pocieszenia, aby ukoić naszą samotność i powtarzać nam: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Aniołowie ci czasem mają twarze wnuków, czasem członków rodziny, dawnych przyjaciół lub tych, których poznaliśmy właśnie w tych trudnych chwilach. Jednocześnie papież wskazuje, że powołaniem osób w podeszłym wieku jest strzeżenie korzeni, przekazywanie wiary młodym i zaopiekowanie się najmniejszymi. A zarazem osoby starsze wnoszące swe marzenia, pamięć i modlitwę potrzebne są do tworzenia jutrzejszego świata: tego, w którym będziemy żyć – my, wspólnie z naszymi dziećmi i wnukami. Jednoczenie Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych osobom starszym, chorym, samotnym i niepełnosprawnym uczestniczącym w jednej z Mszy św. odprawianych z tej okazji. Odpust obejmie również tych, którzy ze względów zdrowotnych będą uczestniczyli we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Jednocześnie udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Dniu wykonają „uczynek miłosierdzia” – odwiedzając samotną osobę starszą, a w miejscach gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.

4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na wyrównanie za zużyty gaz do ogrzewania w kościele w okresie od czerwca 2020 – do czerwca 2021, gdyż mamy do zapłacenia Turonowi ponad 7 tys. złotych.

            5. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. W okresie wakacyjnym nie będzie w czwartki adoracji w ciszy – od 20.00 – 21.00.

6. W środę przed Mszą świętą podczas adoracji będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

8. W niedzielę za tydzień, ofiary na tacę będą przeznaczone na cele ogólnodiecezjalne.

9. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w środę – św. Charbela Makhlufa, kapł.; w czwartek - św. Marty; w piątek – św. Piotra Chryzologa, bpa i dra Kośc.; w sobotę - św. Ignacego z Loyoli, kapł. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

10. Rada Parafialna na ostatnim zebraniu postanowiła, że zanim rozpoczniemy malowanie kościoła, musimy poprawić jego ogrzewanie i wentylację, dlatego trzeba założyć pompy ciepła. Poszukujemy sponsorów, bo koszty są dosyć duże.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek.

12. W miesiącach wakacyjnych tj. w lipcu i w sierpniu biblioteka parafialna będzie zamknięta.

13. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

13. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

 

Otwórzmy nasze serca na dar Chrystusowego błogosławieństwa.