Niedziela Wielkanocna

Zmartwychwstania Pańskiego

1.04 do 7.04.2024 r.

1. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 11.00; 17.00. Składka przeznaczona jest na KUL oraz UPJPII.

1. Msze św. w tygodniu (w Oktawie Wielkanocy) o godz.: 7.00 i 18.00.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji Oktawy Wielkanocy nie celebrujemy Mszy św. wotywnych, ale w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (spowiedź od 17.00). Z racji oktawy w piątek również nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Nabożeństwa: Codziennie adoracja w ciszy od 17.00 a w niedz. od 16.00; w piątek również po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 (z możliwością spowiedzi). Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45 z wyjątkiem środy, kiedy będzie ona po Mszy św. We wtorek Nabożeństwo do św. Michała Archanioła; a w środę Nowenna do MBNP o godz. 17.45; w czwartek Godzina święta od 17.00; Z piątku na sobotę adoracja całonocna od 21.00-7.00 – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ; W sobotę Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. porannej.

1. Odwiedziny chorych przez kapłanów w I piątek (5 kwietnia) od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych i starszych. Informujemy również, że ks. Józef Żurowski poza parafią będzie odprawiał Msze św. gregoriańskie za śp. Teresę Kawula od 7 kwietnia do 6 maja br.

1. Diecezjalne święto Caritas obchodzone będzie w sobotę (6 kwietnia) w kościele parafialnym pw. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00, a następnie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 10.30, która będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

1. W przyszłą niedzielę (7 kwietnia) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Natomiast składna będzie przeznaczona na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

1. Spotkania grup (po Mszy św. wieczornej): Lektorzy – wtorek o 19.00; Grupa Caritas – środa; uczniowie klas VII – na Mszę św. i spotkanie w salce – piątek; ministranci i kandydaci – sobota godz. 9.00. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 9 kwietnia 2024 r. o godz. 19.00.

1. Pragniemy podziękować wszystkim osobom, którzy przyczyniły się do przeżycia Triduum Paschalnego: osobom z Caritas i Akcji Katolickiej; przygotowującym śpiew Ciemnej Jutrzni; przygotowującym „ciemnicę” i „grób Pański” i świąteczny wystrój kościoła; pełniącym straż przy grobie Pańskim; Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim tworzącym Liturgię i Wam drodzy Parafianie i Goście, którzy czynnie uczestniczyliście w tych świętych dniach… Niech Pan Zmartwychwstały wszystkim wynagrodzi!

1. Życzenia wielkanocne:

Jako wasi duszpasterze pragniemy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzyć, abyście doświadczali wartości życia i zawsze byli za nie wdzięczni. Wartości życia doczesnego, ale także wartości życia Bożego, które otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Życzymy, abyście pomimo różnych ciemności, które dzisiaj zagrażają światu, zawsze chodzili w świetle Chrystusa Zmartwychwstałego i Zwycięskiego. Abyście  umocnieni Jego mocą, dzielili się ze wszystkimi skarbem wiary. Niech radość Zmartwychwstania Chrystusa Pana wypełni wasze serca i wasze rodziny, a czas Świąt i okres Wielkanocy upływa w pokoju, w zdrowiu i wszelkim Bożym błogosławieństwie.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

INTENCJE  MSZALNE  Od 1 - 7 kwietnia 2024  ROKU

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 1 IV

Godz. 7.00 –   1) Śp. Ks. Stanisłąw Midura – od parafianki

Godz. 9.00 –   1) Śp. Tadeusz Jackowski – 5 rocz. śmierci

Godz. 10.00 – 1) DPS

Godz. 11.00 – 1) w int. Sylwii - z ok. Urodzin - dziękczynna z otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błog. I opiekę NMP

Godz. 17.00 – 1) Śp. Krystyna Gzyl – od syna Jacka z rodz.

Poza Parafią:   Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Krystyna Kiełbasa – od siostrzenic i siostrzeńców

WTOREK – 2 IV Naboż. Do św. Michała Archanioła

Godz. 7:00 –   1) Śp. Ryszard Sołtysod kolegi Edwarda Ryby

Godz. 18.00 – 1) Śp. Irena i Izydor Pawlikowie z ok. Imienin

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Józef Błaszczyk – od rodz. Kędzior

ŚRODA – 3 IV Nowenna do MBNP

Godz. 7:00 –   1) Śp. Stanisław Ćwik – od wnuczki Katarzyny

Godz. 18.00 – 1) w int. Klary – 2 rocz. urodzino Boże błog. I opiekę NMP – od Babci

Poza Parafią:        Ks. J Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Stanisław Ćwik – od Danieli i Mieczysława Cyganowskich

CZWARTEK  – 4 IV Godzina Święta: 17.00

Godz. 7.00 –   1) Śp. Józef Sołtys – od Alicji i Eugeniusza Sajdak z rodz.

Godz. 18.00 – 1) Śp. Alicja i Czesław Jamróg, Zofia i Władysław Ziomek, Czesław Jurkiewicz

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Barbara Połeć – od Urszuli Kmiecik

PIĄTEK – 5 IV  Adoracja w ciszy 18.30-21.00; całonocna 21.00-7.00

Godz. 7:00 –   1) Śp. Teresa Kawula – od rodz. Molczyków ze Zgłobic

Godz. 18.00 – 1) Śp. Tomasz Sokołowski

Poza Parafią: Ks. J. Żurowski odprawi Mszę św. za śp. Teresa Kawula – od Łucji i Antoniego Szepielak

SOBOTA – 6 IV Naboż. Pierwszosobotnie

Godz. 7:00 –   1) wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

Godz. 18.00 - 1) w int. Róży – w 66 rocz. urodzin – podz. Za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. I opiekę NMP – od męża, dzieci i wnuków

2) w int. Magdaleny i Pawła – 30 rocz. ślubu - podz. Za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. I opiekę NMP dla całej rodziny

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 7 kwietnia;

Godz. 7.00 –   1) W int. Panu Bogu wiadomej

2) Śp. Julia, Władysław Ludwa i zmarli Rodzice

Godz. 9:00 –   1) W int. Małgorzaty i Tomasza Augustyna – 30 rocz. ślubu - podz. Za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. I opiekę NMP dla całej rodziny

2) Śp. Jan Sandecki – 1 rocz. śmierci