INTENCJE  MSZALNE  OD  07  -  13  SIERPNIA  2023  ROKU

PONIEDZIAŁEK  07 VIII -  Bł. Edmunda Bojanowskiego

Godz. 7.00 – Śp. Władysław Kozicki – od Kolegów syna Piotra z Firmy RYB-BUD;

Godz. 18.00 – Śp. Kazimierz Kawula – od wnuczki Klaudii z rodziną;

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Zofię Rejkowicz – od Koleżanek z pracy w Przedszkolu „Pałacyk

Malucha” w Tarnowie; Ks. Józef Żurowski – za śp. Józefę Kieras – od Mariana i Krzysztofa Kucharskich;

WTOREK – 08 VIII – Św. Dominika, kapł..

Godz. 7:00 – Śp. Władysław Kozicki – od Kolegów syna Piotra z Firmy RYB-BUD;

Godz. 18.00 –Śp. Zofia Rejkowicz – od sąsiadów Anny Grędys z rodziną;

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Zofię Rejkowicz – od Wandy i Jana Michoń;

Ks. Józef Żurowski – za śp. Józefę Kieras – od Małgorzaty i Leszka Wawrzon;

ŚRODA – 09 VIII – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz. patronki Europy;

Godz. 7:00 – Śp. Władysław Kozicki – od Kolegów syna Piotra z Firmy RYB-BUD;

Godz. 18.00 – Śp. Marian Srebro;

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Zofię Rejkowicz – od rodziny Zaranków;

Ks. Józef Żurowski – za śp. Józefę Kieras – od rodzina Piska i Marii Chudy;

CZWARTEK – 10 VIII – Św. Wawrzyńca, diakona i męcz..

Godz. 7.00 – Śp. Władysław Kozicki – od Kolegów syna Piotra z Firmy RYB-BUD;

Godz. 18.00 – W intencji Anety i Artura z Filipkiem – w rocznicę ślubu;

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Zofię Rejkowicz – od rodziny Kurtyków;

Ks. Józef Żurowski – za śp. Józefę Kieras – od Bożeny Ziewacz;

PIĄTEK – 11 VIII  -  Św. Klary, dziew.

Godz. 7:00 – Śp. Janina Curyło – w I rocznicę śmierci – od siostry z rodziną;

Godz. 18.00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Adriana z okazji urodzin – błagalna o opiekę NMP

dla niego, żony Sylwii i syna Dominika;

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Zofię Rejkowicz – od sąsiadów Haliny i Bogumiła Ciszek;

SOBOTA – 12 VIII – Św. Joanny Franciszki de Chantal, zak.

Godz. 7:00 – Śp. Julia i Stanisław Nowak – od córki Zofii;

Godz. 18.00 – Śp. Maria Salamon – od syna;

XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  13 VIII 2023

Godz. 7.00 – Śp. Ignacy i Ryszard Zdeb;

Godz. 9:00 – Śp. Agnieszka i Waldemar Ptak – w rocznicę śmierci;

Godz. 11:00 – Śp. Adolf Żychowski – w rocznicę śmierci;

Godz. 17.00 - Śp. Irena i Izydor Pawlikowie – w 24. rocznicę śmierci Ireny.

Poza Parafią:      Ks. Sylwester odprawia Mszę św. za śp. Alicję Kardaś – od uczestników pogrzebu;

OGŁOSZENIA  NA  XVIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  -  ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO  -  06 sierpnia  2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. W miesiącu sierpniu zapraszamy dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych. W imieniu Księdza Biskupa dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele ogólnodiecezjalne.

2. Za tydzień - po Prymarii będzie zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na cele Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W imieniu Księdza Rektora składamy serdeczne podziękowanie za ofiary, bez których Uczelnia nie może funkcjonować.

3. Ks. Sylwester będzie odprawiał na urlopie od 1 do 31 sierpnia poza parafią Msze św. za śp. Zofię Rejkowicz i śp. Alicję Kardaś.

14. We wrześniu założymy w parafii Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ulotkę na ten temat a wypełnioną deklarację wrzucić do przygotowanej urny przy wyjściu z kościoła.

15. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy nr 3 odbędzie się w niedzielę 13.08.2023 o godzinie 19.30 w Kościele Parafialnym w Mościcach.

16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

17. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00.

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. W okresie wakacyjnym nie będzie w piątki adoracji w ciszy – od 20.00 – 21.00.

6. W środę przed Mszą świętą podczas adoracji będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

7. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – bł. Edmuna Bojanowskiego; we wtorek - św. Dominika, kapł.; w środę Św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziew. i męcz., patronkę Europy; w czwartek – św. Wawrzyńca, dk. i męcz.; w piątek - św. Klarę, dziew.; w sobotę – św. Joannę Franciszkę de Chantal, zak. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, w tym „Niedzieli”, Gościa Niedzielnego i nabywania ciekawych książek.

11. Serdeczne dziękujemy za ofiary składane w kopertach i przesyłane na konto bankowe (nr konta parafialnego: Bank PEKAO SA I O w Tarnowie: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324).

12. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w środy i piątki w godzinach 7.30 – 8.00 i 16.30 – 17.30 oraz w soboty od 7.30 – 8.00. Telefon do parafii: 14 626 75 33.

Sierpniowe dni w historii naszej Ojczyzny niejednokrotnie zmieniły jej bieg. Walka o wolność, poświęcenie polskich bohaterów, nadzieja na odnowę, jak również wielka radość z odniesionych zwycięstw – składają się na szczególną atmosferę tego miesiąca. Dominuje w niej troska o losy narodu. Troska, którą Polacy przyzwyczaili się składać w dłonie Maryi, swojej Królowej. Te dwie piękne cechy Polaków – miłość Ojczyzny i miłość Matki Bożej, były i są nadal źródłem wielu potrzebnych inicjatyw budujących naszą jedność, pomagających nam trwać w wierze. Dlatego sierpień przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej rezygnacji z alkoholu z motywów patriotycznych i religijnych. Zachęca do tego Episkopat Polski od 1984 roku.