INTENCJE  MSZALNE  OD  15 -  22  MAJA  2023  ROKU

PONIEDZIAŁEK  15 V - Św. Zofiii

Godz. 7:00 – 1) W intencji Denisa – z okazji 19. urodzin – z podziękowaniem za łaski i prośbą o dalsze, przez

wstawiennictwo Niepokalanej;

2) Śp. Zofia, Anna, Stanisław, Stanisława i Mieczysław Kuklińscy;

Godz. 10.00 – DPS - Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 20);

Godz. 18:00 – 1) Śp. Zofia Mróz – z okazji imienin;

2) Śp. Andrzej Skóra – od chrzestnej matki z mężem (greg. 10);

WTOREK – 16 V – Św. Andrzeja Boboli, kapł. i męcz., patrona Polski i naszego Pasterza Bpa Andrzeja Jeża

Godz. 7:00 – 1) Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 21);

2) Śp. Andrzej Skóra – od szwagierki Wiesławy z rodziną (greg. 11);

Godz. 18.00 - 1) Śp. Zofia Góra – od siostry;

2) Śp. Stefania, Stanisław, Henryk Ścieńscy;

ŚRODA – 17 V

Godz. 7:00 – 1) Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka (greg. 22);

2) Śp. Stefania i Franciszek Filipowscy i  ich dzieci;

Godz. 18.00 – 1) Śp. Ryszard Kozioł – od rodziny Wąsików;

2) Śp. Andrzej Skóra – od szwagierki Wiesławy z rodziną (greg. 12);

CZWARTEK – 18 V Św. Jana I, pap. i męcz.; św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.

Godz. 7.00 – 1) Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 23);

2) Śp. Andrzej Skóra – od rodziny Ruszel (greg. 13);

Godz. 18:00 – 1) Śp. Janina Wójcik – od szwagierki Teresy z rodziną;

2) Śp. Leonard Kleśny i jego Rodzice;

PIĄTEK – 19 V – Rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.

Godz. 7:00 – Śp. Andrzej Skóra – od Marty i Jarosława Wrona z rodziną (greg. 14);

Godz. 10.00 - DPS - Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 24);

Godz. 18.00 – 1) Śp. Helena, Adam i Zbigniew Żmudowie;

2) Śp. Henryk Wojtowicz – w 23 rocznicę śmierci – od żony i dzieci z rodzinami;

Godz. 20.00 – 21.00  – Adoracja w ciszy

SOBOTA - 20 V – Św. Bernardyna ze Sieny, kapł.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Andrzej Skóra – od Damiana i Agnieszki Zbylut z rodziną (greg. 15);

2) Śp. Janusz Racia – od Alicji Walczak;

Godz. 18.00 – 1) Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 25);

2) Śp. Bronisława, Marian, Zbigniew Zaranek – w 6. rocznicę śmierci Zbigniewa;

3) Śp. Stanisława i Józef Jamrozy – w 34. rocznicę śmierci Stanisławy;

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO  -  VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  – 21  V

Godz. 7.00 –Śp. Zofia Urbańska-Adamczyk – z okazji imienin;

Godz. 9:00 –  1) Śp. Marianna i Feliks Jungowie;

2) Śp. Stanisław, Anna, Mieczysław – z okazji imienin Stanisława;

Godz. 10.00 – DPS – Śp. S. Stanisława Maśnica, Albertynka – (greg. 26);

Godz. 11:00 – 1) Śp. Stanisław Dzięciołowski;

2) Śp. Jan Kozioł – w 9. rocznicę śmierci – od żony i córki z rodziną;

Godz. 17.00 - Śp. Andrzej Skóra – od Moniki i Pawła Nosek z rodziną (greg. 16).

OGŁOSZENIA  NA  VI  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ  -  14  MAJA  2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę dzieci z naszej parafii i ze Szkoły Sióstr Sacré Coeur, które rok temu przyjęły I Komunię św. dziękują za ar Eucharystii podczas Mszy św. o godzinie 11.00. Módlmy się gorąco za te dzieci, by coraz mocniej kochały Chrystusa.

2. We wtorek, 16 maja obchodzimy w liturgii święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski i naszego Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża, którego otaczamy serdecznymi modlitwami.

3. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzimy kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe.

4. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy będzie odprawiona w środę po majówce.

5.W następna niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.

7. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Zofię; we wtorek Św. Andrzeja Bobolę, kapł. i męcz, patrona Polski.; w czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.; w sobotę – św. Bernardyna ze Sieny, kapł. Obchodzącym swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia.

8. Składka w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na wyrównanie kosztów utrzymania cmentarza w Zbylitowskiej Górze. Ksiądz Dziekan prosi o pomoc w wysokości dziewięciu tysięcy złotych. Synod zaleca, żeby parafie korzystające ze wspólnego cmentarza troszczyły się razem o jego utrzymanie. Tauron przysłał także wyrównanie za zużyty do ogrzewania kościoła gaz i elektryczność w wysokości 8600,27 zł. Składka na ten cel będzie w niedzielę, 21 maja.

9. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne składane w kopertach i wpłacane na konto parafialne. Przypominamy telefon do parafii: 14 626 75 33 oraz nr konta bankowego: Bank Pekao S.A. I O. w Tarnowie, nr: 87 1240 1910 1111 0000 0898 4324. Kancelaria parafialna jest czynna w środę i piątek oraz w sobotę od godziny 7.30 – 8.00 i po południu w środę i piątek od 16.30 – 17.30.

10. Polecamy także gazety: „Gość niedzielny”, „Niedziela” i „Promyczek” oraz różne ciekawe książki.

11. Bibliotek parafialna jest czynna w środę od 17.15 i niedzielę od 10.00 – 11.00.

12. W naszej parafii odbywa się nawiedzenie rodzin przez figurę św. Michała Archanioła. Kto chce włączyć się w tę akcję – prosimy o zapisywanie się w zeszycie, który jest umieszczony w przedsionku kościoła.

13. Pragniemy założyć w parafii Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień w ramach kazania zostaną nam przedstawione założenia i korzyści z przynależności do tej organizacji kościelnej. Zapisy w zakrystii.

Otwórzmy nasze serca na dar błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego.