INTENCJE MSZALNE:  03  - 10  STYCZNIA 2022 r.

PONIEDZIAŁEK  03 I –

Godz. 7.00 – Śp. Janina Jachymczak – od Elżbiety i Dominika Sokołowskich;

DPS 10.00 -

Godz. 18.00 – Śp. Stanisława Wolnik – od wnuczki Katarzyny z rodziną (greg. 2);

WTOREK  04 I –

Godz. 7.00 –  1) Śp. Stanisława Wolnik - (greg. 3);

2) Śp. Janina Jachymczak – od rodziny Kwaśniaków;

Godz. 18.00 – Śp. Jarosława Oleksyk – od syna Artura z żoną;

ŚRODA – 05 I –

Godz. 7.00 – 1) W intencji Otylii Nagórzańskiej 88. rocznicę urodzin – z prośbą o Boże błogosławieństwo,

potrzebne łaski i opiekę NMP – od syna Marka z rodziną;

2) Śp. Janina Jachymczak – od rodziny Pawlików;

Godz. 18.00 – Śp. Stanisława Wolnik - (greg. 4);

I CZWARTEK – 06 I –UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – DZIEŃ DZIEŁA MISYJNEGO. POŚWIĘCENIE

ZŁOTA, KADZIDŁA I MIRRY. SKŁADKA NA CELE MISYUJNE.

Godz. 7.00 – 1) Śp. Stanisława Wolnik –od wnuczki Sylwii z rodziną (greg. 5);

2) Śp. Karolina, Jan Szymańscy w rocznicę śmierci Karoliny;

Godz. 9.00 – 1) Śp. Henryk Kubaka w I rocznicę śmierci;

2) Śp. Stefan i Zofia Wronowie;

Godz. 10.10 – DPS

Godz. 11.00 – Śp. Jarosława Oleksyk – od wnuków Marcina i Dawida z rodzinami;

Godz.18.00 – Śp. Janina Jachymczak – od rodziny Karasiów;

I PIĄTEK – 07 I

Godz. 7.00 – Śp. Janina Jachymczak – od Stanisławy i Jerzego Baran;

Godz. 10.00 – DPS

Godz. 16.30 - Śp. Stanisława Wolnik – od wnuka Marcina (greg. 6);

Godz. 18.00 – Śp. Paweł i Elżbieta Koziołowie i ich zmarli rodzice;

SOBOTA – 09 I

Godz. 7.00 – Śp. Stanisława Wolnik – od rodziny Potępów (greg. 9)

Godz. 18.00 – Śp. Janina Jachymczak – od rodziny Grzesików z Lipnicy Murowanej;

2) Śp. Zofia Chrapusta i zmarli z rodziny: Jan, Władysław, Barbara – w 24. r. śmierci Zofii;

NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

09  STYCZNIA  20202

Godz. 7.00 – W intencji Członkiń IV Róży i ich Rodzin - dziękczynna za otrzymane łaski, oraz błagalna

o dalsze Boże błogosławieństwo oraz opiekę NMP i zbawienie dla Zmarłych Członkiń;

Godz. 9.00 –  1) Śp. Janina Jachymczak – od sąsiada Ryszarda Knapika;

2) Śp. Roman Niemiec – w rocznicę śmierci;

Godz. 10.00 – DPS – Za Parafian;

Godz. 11:00 – Śp. Teresa i Tomasz Kozak - w rocznicę śmierci Teresy;

Godz. 13.30 – Msza św. dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

Godz. 17.00 – Śp. Stanisława Wolnik (greg. 8).

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA  II  NIEDZIELĘ  PO  NARODZENIU PAŃSKIM

02 stycznia 2022 r.

1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Msze święte będą celebrowane według porządku niedzielnego, gdyż jest to święto nakazane. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. 6 stycznia po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszamy na uwielbienie Jezusa Nowonarodzonego przez śpiew kolęd. Zachęcamy wszystkich parafian, którym kolędowanie jest bliskie sercu.

3. W tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. będą celebrowane o godzinie 7.00, 16.30 i 18.00. Spowiedź św. od godziny od 6.30 rano i od 16.00 po południu. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych, bo były tydzień temu.

2. Za tydzień – w niedzielę Chrztu Pańskiego - po każdej Mszy św. dzieci – kolędnicy misyjni przedstawią ponownie krótką inscenizację o tematyce misyjnej, a po Mszach św. będą zbierały ofiary do puszek na konkretne projekty misyjne, realizowane przez naszych diecezjalnych misjonarzy. W uroczystość Świętej Rodziny kolędnicy misyjni zebrali ponad 3 tys. złotych. Bóg zapłać za tak wielką hojność. W tę niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na specjalną dla nich Mszę św. o 13.30. Nasz rodzinny zespół grający zaprasza na wspólne kolędowanie o godzinie 18.00, czyli po Mszy św. wieczornej. Popieramy tę akcję i zapraszamy.

3. W środę o godz. 17.45 będzie nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

4. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę (09 stycznia 2022) po Mszy św. o godz. 7.00. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

5. Bóg zapłać dobrodziejom przesyłającym ofiary na cele inwestycyjne na konto parafialne i tym, którzy składają je w kopertach. W minionym tygodniu pewna rodzina złożyła tysiąc złotych na cele inwestycyjne. Serdecznie dziękujemy.

6. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego; w piątek – św. Rajmunda z Penyafort, kapł. Obchodzącym imieniny, urodziny i rocznice składamy z serca płynące życzenia.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie pandemii koronawirusa odbywa się w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę i uroczystości o godzinie 16.30. W najbliższy czwartek będzie adoracja w ciszy od 20.00 do 21.00.

8. Istnieje możliwość uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła  przez Internet. Aby zalogować się do naszej strony trzeba wybrać: WWW.swstkostka.pl; następnie - Transmisja nabożeństw.

9. Prosimy uprzejmie o przestrzeganie przepisów sanitarnych, głównie noszenie maseczek.

10. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza rozpoczynamy kolędowanie na wyraźne zaproszenie Państwa, dlatego wypełniamy kartki i składamy je do pudełka przy filarze w kościele.

W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie będą:

- w poniedziałek – od godziny 16.00 -  na ul. Batalionów Chłopskich – numery 8, 33, 41, 53, 55;

i ul. Krakowska numery: 296, 221, 219, 227, 275B, 30.

Na czas radosnego świętowania Narodzenia Pana prośmy o Boże błogosławieństwo.