INTENCJE  MSZALNE  OD  05  -  11  CZERWCA  2023  ROKU

PONIEDZIAŁEK  05 VI – Św. Bonifacego,  bpa i męcz.

Godz. 7:00 – Śp. Halina Tarchała – od córki Małgorzaty z mężem (początek Mszy św. gregoriańskich - 1);

Godz. 18:00 – 1) Śp. Mieczysław Menżyński – w 7. dzień po śmierci – od żony i córki z mężem oraz wnukiem;

2) Śp. Janusz Racia (greg. 14);

WTOREK – 06 VI – Św. Norberta, bpa;

Godz. 7:00 – 1) Śp. Halina Tarchała – od syna Wojciecha z rodziną (greg. 2);

2) Śp. Zofia Zaranek – od rodziny Halibożek;

Godz. 18.00 - 1) Śp. Ryszard Kozioł – od przyjaciela Jerzego;

2) Śp. Janusz Racia (greg. 15);

ŚRODA – 07 VI  - bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapł. i męcz.

Godz. 7:00 – 1) Śp. Zofia i Jan Mazurowie oraz Jan Smoleń;

2) Śp. Halina Tarchała – od córki Barbary z mężem (greg. 3);

Godz. 18.00 – 1) Śp. Henryk Barbachen – w rocznicę śmierci i zmarli rodzice: Maria i Marian;

2) Śp. Janusz Racia (greg. 16);

CZWARTEK – 08 VIUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI  CHRYSTUSA

Godz. 7.00 – W intencji syna Grzegorza i jego żony Danuty - dziękczynna za otrzymane łaski i błagalna o dalsze

Boże błogosławieństwo oraz potrzebne dary i opiekę NMP – od rodziców;

Godz. 8.30  – Śp. Halina Tarchała – od bratowej Haliny (greg. 4);

Godz. 10.00 – Śp. Jan Wąsik – od żony w 13. rocznicę śmierci;

Godz. 14.00 – Ślub

Godz. 15.00 - DPS

Godz. 17:00 – Śp. Janusz Racia (greg. 17);

PIĄTEK – 09 VI – Św. Efrema dk., dra Kośc.

Godz. 7:00 – Śp. Halina Tarchała – od bratowej Izabeli Warzała (greg. 5);

Godz. 10.00 - DPS

Godz. 18.00 - Śp. Janusz Racia (greg. 18);

Godz. 20.00 – 21.00  – Adoracja w ciszy

SOBOTA - 10 VI

Godz. 7:00 – 1) Śp. Helena, Kazimierz Bułatowie – w rocznicę śmierci Heleny;

2) Śp. Halina Tarchała – od Jolanty i Andrzeja Warzałów (greg. 6);

Godz. 18.00 – 1) Śp. Janusz Racia – (greg. 19);

2) Śp. Genowefa i Alojzy Ficek – w 14. rocznicę śmierci Genowefy;

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA   –  11  VI  2023

Godz. 7.00 – 1) Śp. Stanisława i Władysław Sitowscy oraz Romuald;

2) Śp. Julia i Józef Włodarscy oraz zmarli z rodziny;

Godz. 9:00 –  1) W intencji Miłosza – z okazji 5. urodzin – z prośbą o wzrost w mądrości i łasce u Boga i ludzi;

2) Śp. Tadeusz Jackowski;

Godz. 10.00 – DPS – Śp. Janusz i Jarosław Maciejowscy;

Godz. 11:00 – 1) W intencji Marii Wrona – z okazji 85. rocznicy urodzin – z podziękowaniem za otrzymane łaski,

z prośbą o dalsze  błogosławieństwo Boże oraz opiekę NMP i św. Józefa;

2) Śp. Halina Tarchała – od wnuków Karoliny, Mikołaja i Katarzyny (greg. 7);

3) Śp. Wiesław Kozioł;

Godz. 17.00 - Śp. Janusz Racia (greg. 20)

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  NA  NIEDZIELĘ  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  -  04  CZERWCA  2023 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej i Diecezjalne Święto Rodziny. Dziś kończy się okres obowiązku przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bez naszej pomocy uczelnia nie może funkcjonować.

2. Także dzisiaj, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na kwiaty na Boże Ciało, zaś po odbiór tych pieniędzy zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św. tych, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy.

3. W najbliższy czwartek odbędzie się Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30 – ze względu na przygotowania do procesji oraz o 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy odbędzie się tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00. Postarajmy się wziąć jak najliczniejszy udział, by w ten sposób dać wyraz naszej wiary. Szczególne zaproszenie kierujemy do dziewczynek sypiących kwiaty, chłopców z dzwonkami, a także uczniów klas trzecich i czwartych w strojach pierwszokomunijnych. Ufamy, że nie zabraknie dzieci w Boże Ciało i w czasie Oktawy. W Oktawie procesje eucharystyczne w dni powszednie będą  po Mszy św. wieczornej – aż do przyszłego czwartku, a w niedzielę po Mszy św. o 11. Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. Nasze Siostry zakonne zapraszają dziewczynki sypiące kwiaty na próbę przed Uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 19.00. Prosimy rodziców z dziećmi o pozostanie na chwilę po Mszy, by Siostry mogły przypomnieć zasady obowiązujące na procesji Bożego Ciała i przygotować do poprawnej, zorganizowanej i pięknej procesji ku czci Pana Jezusa Eucharystycznego.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek od 20.00 – 21.00 odbywa się ADORACJA W CISZY.

7. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca po Mszy św. porannej będzie zmiana tajemnic różańcowych,

a na Mszę św. i procesję zapraszamy o godz. 11.00 także dzieci z rodzicami.

8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSJ będą odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30 i w niedzielę o 16.30. W oktawie Bożego Ciała procesje będą po Mszy św. wieczornej.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Bonifacego, bpa i dra Kośc.; we wtorek – św. Norberta, bpa; w środę – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapł. i męcz.; w czwartek – Boże Ciało; w piątek – św. Efrema, dk. i dra Kośc. Solenizantom oraz obchodzącym rocznice składamy serdeczne życzenia.

11. Pragniemy założyć w parafii Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapisy odbywają się w zakrystii.

12. Diecezjalne dziękczynienie za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania przez klasy VIII odbędzie się w tym roku w Zabawie, 17 czerwca. Wyjazd z placu przy kościele będzie 17 VI o godzinie 8.00, a powrót w godzinach popołudniowych. Zapisy w zakrystii lub u Siostry Teresy do 9 czerwca.

13. Odpust parafialny ku czci NSJ odbędzie się w tym roku 18 czerwca o godzinie 11.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Jerzy Krzanowski.

W tym tygodniu odszedł do wieczności Mieczysław Menżyński z ul. Gajowej. Pomódlmy się za naszego parafianina. Dobry Jezu, a nasz Panie…